Stefan
| Stefan a întrebat:

Acum cînd e vacanta v-as întreba, cum va întelegeti cu parintii? Va fac toate mofturile, cu banii cum stati?

Răspuns Câştigător
| scootsie a răspuns:

Parintii pot fi cea mai sincera relatie, daca nu te ascunzi de ei...Cine poate sa te iubeasca mai mult, decat cine ti-a dat viata? NIMENI! Munciti si nu trebuie sa va faca ei "mofturile"... Ajutati-i acum ca sunteti liberi, la un lucru cat de marunt vi se pare...Cand veti fi parinti, veti aprecia just efortul lor, pana atunci emiteti doar pretentii... dar, nejustificate.In alte tari, copilul de cand poate face ceva, ma refer la varste f. mici, este obisnuit cu munca si pretuirea banilor obtinuti...mergi in tabara, daca cureti gradina sau maturi curtea...si multe altele? Noi de ce sa nu ne obisnuim asa? "Babacii" sa ne dea bani pentru...de ce asa?
Vrei ceva? Te costa! Parintii muncesc mult ca tu sa ai ce trebuie pe masa, haine, etc... Ajuta-i si totul e ok.

9 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

As mai vrea eu sa fiu copil, sa nu am grija tatalui in carucior... Ah, ce vremuri demult apuse...

luciana
| luciana a răspuns:

Eu sunt un parinte... Am dosua gemene, dar una e plecata peste multe mari si tari, dar traiasca internetul, ca pot sa imi innec amarul si pot sa ii vad si auzi, zilnic... Sper ca am fost si ca sunt, un parinte bun dar, numai ele pot spune asta. Numai bine, Lucien.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Dupa 18 ani in care m-a crescut eu trebuie' sa ii fac ei toate mofturile!

| SweetCandy a răspuns:

Hmmmm...pai km da, nu toate, dar e bine... daca nu ar mai sta atat cu gura pe mine, ar fi minunatlaughing

| Silvia a răspuns:

Acum e vacanta...cam nasol...cu parintii ma inteleg bine, uneori ma mai plictisesc de eihee hee...Mofturile mi le fac, ptc sunt copilul lor, si din fericire isi permit...si cu banii stau bine, insa era mai bine in timpul scoliilaughing Ehh...mai avem o luna de libertate si leneveala big grin

| Criiss16 a răspuns:

Ma inteleg destul de bine dar nu tot timpul..Si bani..imi dau destul de des..Nu ma lasa fara banihee hee

| Rizer a răspuns:

La mine nu e asa, nu-mi pre dau bani, era mai bine la scoala ca-mi dadeau, dar acum ca stau acasa trebuie sa le cer mereu, dar uneori chiar numi dau!
Pa pa

| dulcika a răspuns:

Ma inteleg mai bine.
da mama imi cam face toate poftele laughing...
dar si fratele meu mai mare imi face poftele cand nu este mama acasa...probabil acum crezi ca sunt rasfatata si ca am figuri in cap dar nu este deloc asa...
pa

| aura_3171 a răspuns:

Acum fiind in vacanta parinti mei imi fac aproape toate mofturile si in privinta banilor nu am ce comenta!