| illusion a întrebat:

Acum o ora am aflat ca tatal meu biologic... a decedat crying ma simt super aiurea nu credeam ca o sa se intample chestia asta... sigh

Problema este ca mama mea e recasatorita... si familia mea nu ma sprijina deloc in momentele astea. imi spun doar ca era un nenorocit si ca oricum e mai bine ca a murit (nu mai avea pe nimeni. decat pe mine si pe sora mea) ca si asa ii era greu. Ok am inteles ca ii era greu si stiu asta dar totusi ma doare enorm de tare cand vad ca nimeni nu ma sprijina din familie (excluzandu-l pe fratele meu vitreg). Cum ii pot face sa inteleaga ca nu imi place ca il vorbeste de rau mai ales acum. cand nu mai este printre noi totusi asa cum era el, un om plin de vicii din cauza caruia mi-am pierdut copilaria, il iubeam si inca il mai iubesc sad este si va ramane singurul meu tata :-

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off...in sufletul mamei tale sigur se afla un petic de tristete fata de tatal tau. Poate ca acum nu'i pasa de ce s-a intamplat dar sigur mai tarziu va regreta ca i-a spus in toate felurile.Nu te sprijina nimeni in familie? Ai sa vezi ca pana la urma cineva te va incuraja. Ori ruda, ori din familie, asa decide Dumnezeu. Dumnezeu sa-L ierte! Condoleante! Si e un motiv bun sa plangi pentru el. E normal. Dar sa stii ca tatal tau este si el trist cand te vede ca suferi de lipsa lui. L-ai face fericit, macar acolo sus, daca ai fii fericita ca nu mai duce viata grea dinainte si acolo este protejat mai mult de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dc nu ii zici lui mama ta ca ai aflat si ca esti suparata ca numeni nu te sprijina in familie dra daca... stii ci u ca speranta moare ultimawinking