| illusion a întrebat:

Acum o ora am aflat ca tatal meu biologic... a decedat crying ma simt super aiurea nu credeam ca o sa se intample chestia asta... sigh

Problema este ca mama mea e recasatorita... si familia mea nu ma sprijina deloc in momentele astea. imi spun doar ca era un nenorocit si ca oricum e mai bine ca a murit (nu mai avea pe nimeni. decat pe mine si pe sora mea) ca si asa ii era greu. Ok am inteles ca ii era greu si stiu asta dar totusi ma doare enorm de tare cand vad ca nimeni nu ma sprijina din familie (excluzandu-l pe fratele meu vitreg). Cum ii pot face sa inteleaga ca nu imi place ca il vorbeste de rau mai ales acum. cand nu mai este printre noi totusi asa cum era el, un om plin de vicii din cauza caruia mi-am pierdut copilaria, il iubeam si inca il mai iubesc sad este si va ramane singurul meu tata :-

32 răspunsuri:
| grigor a răspuns:

Am imi spus odata, si eu am trecut prin asta, multa bafta, pentru ca in viata vei avea parte de multe surprize si bune si rele asa ca fii linistita ca eu am trecut cam prin acelasi lucru dar acum sunt la facultate si abia astept sa o termin, priveste si partea buna a vietii.

| toteu_1611 a răspuns:

Sincere condoleante! Indiferent cum era, a fost si va ramane tatal tau. E normal sa iti para rau dupa el. Stiu cum este sa vorbeasca lumea de rau o persoana draga tie care s`a dus, insa tu sa nu pui la suflet tot ce zic altii. Oamenii sunt prea rai si egoisti, parerea lor nu ar trebui sa te afecteze cu nimic. In viata nu toti avem aceeasi parere despre un anumit fapt, deci fiecare isi sustine cu tarie parerea sa, indiferent ca pentru altii e buna sau proasta. Acum nu stiu, daca esti o fire puternica vei reusi sa treci peste vorbele rautacioase din jurul tau, si sa incerci sa iti aduci aminte de tatal tau ca una dintre cele mai importante si frumoase persoane din viata ta. Dumnezeu l-a vrut langa El, drumul sau in viata s`a sfarsit aici, insa a plecat multumit de faptul ca a lasat in urma lui doua fetite minunate de care cu siguranta a fost si este mandru. Nu iti mai raman decat pozele cu el si clipele frumoase petrecute impreuna. Nu uita ca el te va pazi mereu de acolo de sus. Macar acum sa il lase sa se odihneasca in pace. Dumnezeu sa-l ierte! sad