| Bumbu89 a întrebat:

Ai suferit vreodata dupa cineva atat de tare incat o perioada nu te-ai mai putut atasa de nimeni? E atat de ciudat sentimentul asta. Incerci din tot sufletul sa te atasezi, si persoana aceea iti dovedeste ca merita si bla bla, si tu tot nu poti, ahh! E atat de trist!
Ati patit si voi asta? O sa-mi treaca vreodata?

Răspuns Câştigător
| TheKitty a răspuns:

Da cunost foarte bine sentimentul, dar niciodata nu o sa poti sa schimbi asta pentru ca daca tii cu adevarat la cineva sentimentele nu vor disparea peste noapte, nici peste cateva saptamani sau luni, poate nici peste ani buni. Si oricat ai incerca sa te atasezi de cineva cu mintea inima nu va fi niciodata de acord si va pastra doar persoana aceea. Eu sper sa uiti, dar crede-ma este foarte greu, aproape, si repet, aproape imposibil:*

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa fiecare iubire ai nevoie de pauza de cam 2 ani in care nu te poti atasa de nimeni. E normal sa fie asa. O sa treaca, dar in timpul necesar

| darrio2007 a răspuns:

Da.Am patit.Dar acum mi-am gasit persoana potrivita.

| Minks a răspuns:

Cred ca la un moment dat, toti trecem prin chestia asta. Timpul le vindeca pe toate, trebuie sa ai si un gram de noroc, sa gasesti pe cineva care sa te ajute sa treci peste etapa asta. Daca nu gasesti, ajungi sa te inchizi in tine si o sa devii o persoana singuratica, de care nu se poate atasa chiar nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ma pot atasa de nimeni fara sa fi trecut prin nimic. Ati patit si voi asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, o sa iti treaca cu timpul happy

| Laugh25 a răspuns:

O sa-ti treaca in timp.
O sa vina ziua in care o sa realizezi ca nu-l mai vrei, ca nu iti mai lipseste.Te vei obisnui fara el, iar durerea trece in timp.
Ai sa poti sa te indragostesti de altcineva dar dupa ce il vei uita pe celalalt, Iti trebuie o pauza.

| Twiiix a răspuns:

Da, si mie mi s-a intamplat asta. O sa iti treaca atunci cand vei gasi pe cineva perfect de care sa te atasezi. Mai asteapta.