| Sebastian_5003 a întrebat:

Ati avut vreodata sentimentul ca nu ati ajutat pe cineva cat ati putut?

7 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Da,dar cui îi pasă? Era țigan.straight face

| Malphas a răspuns:

Singura persoană pe care trebuie să o ajuţi eşti chiar tu. Oamenii sunt egoişti, obişnuieşte-te! Pe cine vezi tu că încearcă să-şi ajute semenii cu absolut tot ce poate? Nimeni. Toţi se gândesc numai la ei, în cel mai fericit caz merg pe principiul "nimic nu se pierde, doar se împrumută". Deci da, am avut sentimentul ăsta, dar nu i-am dat niciodată importanţă. Nimeni nu o face. Bunătatea e relativă.

| IcsD a răspuns:

Da. de ce?

| Razvan_8794 a răspuns:

Da. Este singurul raspuns sincer care poate fi dat de oricine.Raspunsul negativ este o mare minciuna

| GMVBOSS a răspuns:

Mai de fiecare data cand ajut pe cineva am senzatia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun ajutor pe care il poate avea cineva, e sa se ajute singur. Nu vei fi pe veci acolo sa il ajuti, ca si cum e bogatul cu saracul, decat bogatul sa ii dea bani saracului, mai bine il invata sa faca singur bani.