| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani.sunt in clasa a-v-a si un coleg de al meu se tine dupa mine. m-ia sp ca ma iubeste insa eu il consider decat un prieten si mai ales consider ca sunt cam mica pentru a avea un iubit. ce sa fac? la ce varsta poti avea un iubit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult pentru sfaturile voastre. o sa tin cont de ele

9 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Daca "ţ-ia" sp ca te iubeste lasa-l sa mai creasca caci pun pariu ca nu stie ce-i aia. Nu gresesti cind spui ca esti prea mica pentru ca... chiar esti. Toate la timpul lor, ai viitorul in fata nu te lua dupa cei mari.

Bula
| Bula a răspuns:

Mai asteapta 4-5 ani, pana atunci invata bine!
Daca nveti bine, vei putea avea o cariera mai buna si vei putea alege dintre baieti pe care-l doresti!

| borsec a răspuns:

Consider ca esti cam micuta totusi pentru. relatii, iubiri, suferinte. Ptr a avea un iubit trebuie sa mai cresti, sa-ti dai seama ce implica lucrul asta.
Orcum felicitari ca scrii corect si te exprimi corect...in comparati cu altii.

| silvia_3962 a răspuns:

Poti avea un iubit atunci cand esti u pregatita si atunci cand tu crezi ca esti in staare sa ai o relatie. serioasa sau neserioasa.

Poti sa ii spui baiatului acela ca nu esti interesat de el, deoarece placi pe altcineva.(Poti sa ii spui asa doar daca tu nu-l placi, daca il placi poti avea un iubit...)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca esti cam micuta pentru a avea o relatie eu cred ca ar fi bine sa te pui in tema cu ceea ce inseamna o relatie
Cred ca mai ai de copilarit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa sti ca si eu am un iubit si am doar ani poti avea un iubit cand vrei dar trebuie sa iti dai seama cand te foloseste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

9 cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca iubirea are varsta, dar spune-i ca nu simnti acelasi lucru.

| kupqy a răspuns:

Vezi-ti de copilaria ta spune-i ca nu vrei un iubit deoarece esti prea mica si punete cu capul pe carte