| meedanyy a întrebat:

Am avut o prietena din cls 1. pana in a8a. Din al 2 cea sem din cls a8a nu am prea vb cu ea ca nu am avut cand a fost ocupata cu noile prietene ale ele (adica fetele care le.am chemat la ziua mea in vacanta dintre semestre) de atunci nu prea nu mai baga in seama decat daca o bag eu. In timpul de al 2lea sem am trecum prin cele mai grele momente adica am fost operata mi. a fost o frica de muream si totusi stiind ca ma oprez(adica pr mea sttia ca ma operez) nici macar succes nu mi-a zis a fost foarte greu pentru mine. Plus ca parinti mei au vrut sa divorteze, de asta nu a avut de unde sa stie pentru ca nu mai vorbeam una cu alta si totusi nu avea cine sa ma sprijine. Si eu tot imi vreau prietena inapoi. Ma gandeam macar sa imi pun un status altceva cum ce sa fac? In statusul ala ma gandeam a sa pun gen: Cand eram prietene ne ziceam orice. Dar de la un timp erai suparata si nu ai acceptat sa imi zici de ce esti suparata pentru ca aveai o problema de familie(noi zicandune orike), dar cand am avut cea mai mare nevoie de prieteni nu a fost nimeni langa mine, dar eu totusi am incercat sa te fac sa treci peste, moartea tatalui tau. Poate ca nu am reusit cum te asteptai tu, dar puteai aprecia macar ca am fost langa tine cand nimeni altcineva nu era langa tine.

7 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

De ce sa te complici cu statusuri? De ce nu te duci la ea si ii vorbesti direct in loc sa stai sa te macini gandindu-te daca a inteles sau nu status tau? Fii directa, nu lasa niciodata ca cineva sau ceva sa vorbeasca pentru tine.
Spune-i ca ii simti lipsa, ca ti-e doar de prietenia ei. Ceva intre voi 2 s-a rupt. Poate ca si ea simte la fel ca tine, iar in cazul asta trebuie sa faceti ceva. Vorbiti-va clar, nu lasati sa se rupa prietenia dintre voi.
Eu iti urez succes si sper sa te impaci cu amica ta.

| UrlatiDeathRun a răspuns:

Cea-a mai buna idee este sa vorbesti deschis cu ea sa-i spui tot si daca ot la fel sepoarta. uito cautatzi altaprietena. nu esti singura ta prietena presupun nu? Din celelalte prietene aproapiete mai mult de ceea care ai dori sa fie prietena ta cea mai buna si gtabig grin. parerea mhea. Daca esti de acord t rog da-mi fundabig grin

| InVisible99 a răspuns:

Nu cred ca are rost sa pui asa ceva la status sa vada toata lista ce si cum, mai bine abordeaz-o direct pe ea, pe mess, si lamuriti problemele doar intre voi doua si astfel vei vedea de la ce sa te astepti pe viitor(sau poti sa-i scrii un email in care sa-i spui ce vroiai)...incearca happy

| Blondda a răspuns:

Prietenia nu este ceva in care doar tu te daruiesti trup si suflet, trebuie sa fie sentiment reciproc, sa simti ca si cealalta persoana e langa tine, indiferent de situatie, nu te ruga de ea, spune-i ca iti pare rau ca s-a terminat totul, dar nu ii arata ca iti pasa, e mai bine asa.

| biliuzz a răspuns:

Ok,si intrabarea ta este?

| biliuzz a răspuns:

Pluto are dreptate-poate ca ea nu isi da seama ca tu ti la ea si ii simti lipsa.ar trebui sa ii spui ce simti, si poate vei avea o surpriza.Succes >big grin

| Dressy a răspuns:

Sunt convinsa ca ai trecut prin momente grele si te-a durut ca ea nu a fost langa tine, mai ales ca sunteti prietene de atat timp. (Am trecut si eu printr-o faza de genu` cu prietena mea cea mai buna acum cateva saptamani.) Eu zic sa vorbesti cu ea fata in fata, doar voi doua si sa o intrbi ce s-a intamplat, de ce s-a distantat asa de tine si sa incercati sa lamuriti lucrurile si sa va impacati. Iar daca nu vrea si continua sa se poarte asa, parerea mea e ca ar trebui sa o lasi. La urma urmei e alegerea ei si decat sa se prefaca ca iti e prietena mai bine sa nu-ti fie (parerea mea).