| Mihaela_Balint_1973 a întrebat:

Am foarte multe datorii,stau în chirie,nu știu ce sa fac, sa divorțez sau sa plec din tara

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

El te ajuta cu ceva, Mihaela? Ca daca nu ti-ar oferi sprijin, as intelege de ce te gandesti la divort. Daca ai optiunea de a pleca din tara in momentul asta, du-te. Iti va asigura un venit mai bun si vei iesi din datorii, in cel mai rau caz. In cel mai bun, nici nu te vei mai intoarce in tara.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pleaca din tara

| ROB3RT89 a răspuns:

In tara te descurci doar daca te duce capu sau ai relatii, exceptii mai face uneori norocul!
Cu ce crezi ca te ajuta divortul? Vorbiti amandoi si luati o decizie relevanta.
Daca nu va intelegeti si el nu se implica cu nimic si nici solutii nu are, atuci da, e o varianta si divortul!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si divortul te ar ajuta cum? crezi ca pe cont propriu e mai usor sa faci fata datoriilor?

| mihai69 a răspuns:

Ambele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce legatura are divortul?
Fa o ciorba.

| Freya1 a răspuns:

Vrei sa fugi de ele sau sunt datoriile lui pe care trebuie sa le platesti tu?
Vezi ce fel de datorii ai si cum le scoti la capat si mai ales daca esti casatorita sunteti doi. Daca sunt doar ale lui sa si le plateasca.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai bine pleci la munca in strainatate si usor, usor o sa iti platesti si datoriile.

| HazelEyes77 a răspuns:

Poti sa pleci in alta tara unde se castiga mai bine si poti sa mai achiti din datorii.Nu inteleg de ce trebuie sa si divortezi daca te afli intr o situatia dificila. Daca intr adevar nu va intelegeti bine si e imposibil sa continui casnicia atunci e mai bine sa i pui punct. Numai bine

| Kogaion a răspuns:

Si daca divortezi crezi ca o sa-ti mearga mai bine? Daca pleci din tara pentru a munci, da, o sa mai rezolvi din ele, dar daca ai datorii la banci, stai linistit ca esti in baza lor de date si ti se va opri din salariu.