| pysi a întrebat:

Am fost impreuna timp de 2 ani.Ne iubeam la nebunie, nu ne puteam imagina viata fara de noi 2, mai cu seama EL.nicioadata nu au existat certuri ce near face sa nu mai vb deloc.Fiecare cearta era doar pe citeva ore, dupa care noi fericiti ca la inceput.ne-am despartzit fara motiv.Am suferit enorm dar am decis la un moment dat sa ma dau la o parte si sa-mi vad de viata mea.Astfel a durat doar citeva luni.Incepusem sa-l uit,(parca ma simteam mai bine), traiam doar cu amintirile si ma deprinsesem cu gindul:ca asta a fost odata! In timp ce EL, era cu ea, aveam si eu multi admiratori, in schimb nimic serios. poate ca inca mai tineam la EL? Ear EL desi o avea pe dinsa ma telefona pe mine si-mi cerea sa ne vedem.Imi spunea cai este dor de mine si ma ruga sa es.Eu desigur ca esiam(nul puteam refuza). Deci ca sa fie clar.toata intilnirea asta era in 3.cu ea peste tot, ear cu mine numai serile! in fine s-au despartit.Credeam ca ne vom impaka, dar din pacate nu a fost sa fie.Sia gasit alta, si ear alta(continuind sa ma chinue si pe mine la fel cum o facea cu prima). venise timpul cind trebuia sa pleca peste hotare(insa nu pe prea mult timp). A plecat, ear aici era una care il astepta(se intilneau de 6 luni). Eu hotarisem sa profit de moment si sa-mi caut marea dragoste. Ei bine, fie...am gasit-o! ma intilneam cu un alt baiat.Cu El vorbiseram doar citeva ori pe tel.mea dat ceva beepuri si eu curioasa sa vad cine(desi aveam inchipuire ca trebuie sa fie EL). Nu mai vb cu EL, deacum o luna.Nici nu stiam nimic.Ma simteam bine. Cei drept nu-i mai duceam nici dorul cum o faceam de obicei.Deci trecuse aproape 3 luni.Cind intr-o buna zi primesc un beep de la un nr.necunosut.incerk sa sun, dar imi respinge. A duoa zi aceeasi poveste...in fine ridika cineva:intreb cine si mi se spune ca me-a dat beep de pe tel.lui in persoana (El)*. Eu inchid.Peste citeva seri la disco ma vad cu acel(EL)*. Eu eram cu prietenul meu, ear el cu prietena cel astepta cu nerabdare sa vina.Sa uitat la mine asa mirat apoi m-ea zimbit,(se vedea pe fata lui multa ura). Eu am mers inante, de parca nici nu l-am observat. Inima incepuse sa-mi bata mai tare.Mergeam cu noul dar ma gindeam la exul. Ceva se intimpla cu mine! Dar mereu imi spuneam ca GATA, ajunge.Nu mai vreau nimic! Neam asezat pe un scaun sI vb de anoastre.Vad pe cineva ca se apropie de noi. E masina lui.Era EL.Se opreste si ma striga.Imi spune ca vrea sa vb.Ramin socata! Far sa-mi dau seama ma scol si ma pornesc spre EL.Se coboara si vrea sa ma imbratiseze.Ma dau la o parte pentru ca chiar in acel moment imi dau seama ca cineva ma asteapta.Imi zice ca m-am schimbat si ca trebuie sa merg cu EL acasa.Eu ii spun ca trebuie sa plec, si ca ar fi mai bina sa se intoarca de unde vine! Il resping si ma intorc sa plec, ear EL, striga ca ma va suna.Ma intorc de unde m-am pornit si sar in brate.NOUL ma imbratiseaza si-mi spune ca e pentru ultima data cind imi permie sa mai vb cu EL. Ii cer sa ma conduka acasa.Nu mai mai simteam deloc bine.Ne-am pornit.Si tel.meu incepuse a suna.Era EL, imi spune ca e la mine si ma asteapta. Cel de linga mine aude tot.Ma lasa si pleaca inainte.Credeam ca vrea sa ajunga inaintea mea, cind vad o ia spre casa lui.EU ramin singurica la mez de noapte pe strada. II dau un beep lu (EL*) ca sa ma sune.Ma suna si spuna sa vina dupa mine, acolo unde eram. EL vine.Ma sui in masina si ne indreptam spre casa mea.Am ajuns.Masina se opreste, EU vreau sa cobor. EL ma tine de mina si-mi cere sa mai stau putin.Ma intreaba daca chiar il iubesc pe aisa NEW? Eu tac...MA Stringe in brate si incepem sa ne sarutam.Am stat impreuna citeva ore.Se lumina de zi, ear EU trebuia a plec acasa.Imi eau ramas bun si es. Ear EL, striga din urma meatongueOATE NE VADEM SI MINE? Dupa asta au urmat zile grele.NEW_ul ma crezut si ne-am inpacat.EU insa trebua sa-mi programez timpul pentru 2. EL* imi ceruse sa aleg intre EL si NEW! eram coonfuza, nu mai stiam ce vreau! Imi era friga sa nu gresesc ear! Dar in fine am ales:eam spus ca vreau sa fiu cu (EL*)., desi in gindul meu erau desigur ambii.pe NEW, nul putea lasa pentru ca stiam ca ma iubea foarte tare si putea sa faca orice boroboata din cauza mea.Ma linisteam cu asta ca peste 10 zile trebuia sa plece la ITALY.Deci esiam cu ambii, far ca nici unu sa nusi dee seama. Ear asta pina intr-o zi.VB.cu (NEW)sa vina la mine la ora 9, ear (EL*)la 11.Asta a fost si nebunie! Ma prins (EL*), cum stam cu (new). De atunci povestea noastra a luoat sfirsit.Ma uraste de moarte.La mament el zboara din cuib in cuib, ear eu am ramas cu inima zdrobita.Cu mine se intimpla ear poveste cea de alda tata.Vine si ma suna doar cind are nevoie!(tin sa va aduc la cunostinta:a fost primul si unikul baiat cu care am avut relatii sexuale). Mai exista ceva, pentru ca noi 2 sa mai fim impreuna? Ce pot face EU? Cum sa procedez cu EL acum? Oare ma mai iubeste? Imi vine foarte greu... AJUTATI-MA VA ROG!(MERSY)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O poveste de dragoste cu final neîmplinit pentru tine. El un etern îndrăgostit de femei iar în pauze te căuta pe tine. Pentru ce? Cumva schimbul doi sau garnitura de tren? Nu, dragă.
Ești o persoană care trebuie respectată, iubită, nu înșelată, folosită, trădată, etc.
Trecutul trebuie să-l lași în urmă, în caz contrar nu-ți va da pace niciodată.
Nu-i mai răspunde provocărilor, timpul trece și ai să te trezești doar tu cu imaginea lui în mintea ta, în realitate, singurică și tristă.
Trăiește în prezent pentru viitor. Timpul trece, trece și iar trece, iar tu cu ce te vei alege?
Pe primul loc și în capul mesei pune-te tu, singură, nu te va pune nimeni (dacă asta ai crezut, a fost un basm), respectă-te și tot ce s-a întâmplat privește-o ca o lecție de viață, o luptă pierdută, o experiență câștigată, un strop de maturitate, o clipă de viitor.
Să ai grijă de tine, îndrăgostito!
Pa, pa.

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu de ce, dar m-a emotionat oarecum povestea ta...am inceput sa plang sincer...ca stiu cum e sa suferi si stiu cum e sa te caute un baiat doar cand are nevoie de ceva...crying... cel mai bine ar fi sa iti pui in ordine sentimentele, sa nu privesti deloc in uram, incearca sa uiti totul ca nu are rost sa te amagesti si sa suferi la nesfarsit, poate ca te-a iubit, dar acum poate nu mai e asa, dupa cate s-au intamplat...nu stiu ce sa cred, dar mai bine uita tot ce a fost si incepe o noua viata alaturi de altcineva, asa e dragostea...sad... dar vei vedea ca cu timpul se va vindeca toate ranile, bafta...

| Linda a răspuns:

Daca iti place mult de El, poti sa-i spui ca daca vrea sa fie cu tine, sa se casatoreasca cu tine, sa depuneti actele la starea civila. Chiar daca partea religioasa mai ramane. Daca nu o face imediat, lasa-l in pace, habar n-are ce vrea si ii place sa zboare din floare in floare.

| hândel a răspuns:

Daca te suna doar cand are nevoie, nu te iubeste, te foloseste, iar daca se impacase cu tine, eu cred ca a fost din gelozie, ca te-a vazut cu "new" -ul. Parerea, sfatul meu, uita-l! Schimba-ti nr. de telefon, cand il intalnesti saluta-l respectuos si pleaca, nu mai sta la conversatii cu el, caci nu se va schimba pentru. tine, fiindca nu te iubeste. Nu te mai insela singura, nu te mai minti si vezi-ti de viata fara el. Bafta-n dragoste Mariana.winking

| ejaxz a răspuns:

Eu iti dau un sfat.Lasa-te de suferit si pune mana pe o carte de gramatica.Macar chestiuni esentiale.Esti varza.

| LiLlYAnNe a răspuns:

Cel mai bine despartete de unul ca sa nu ai probleme cu altul.

| pysi explică:

Nici intr-un caz nu cred ca am putea ajunge la casatorie... cei drept nu mai sunt sigura daca il iubesc... pursi simplu sufer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este mai bine sa-ti dau numarul de telefon si sa-mi povestesti acolo? chiar nu am rabdare sa citesc eseul tau.laughing
acum, sincer, daca voi reusi sa-l termin, iti voi da cu siguranta si un sfat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsu il sti doar tu. El doar se foloseste de tine de vroia sa aveti acelasi viitor rl nu facea lucrurile care le facut. el doar are nevoie de tine cind ii este urit cum ai zis si tu

| Corina0544 a răspuns:

Vad acum ca postarea ta a fost in 2009, dar sper ca de atunci ti-ai schimbat modul de a scrie si de a povesti.Cat despre povestea ta sper ca nu mai ai nici o legatura cu nici unul din ei, mai ales cu primul, pentru ca daca nu ti-ai dat seama te-a cam luat de "fraiera", si nu cred ca a fost prea placut atunci cand ti-ai dat seama (sper ca ai facut-o la un moment dat) :*