| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit in istoricul iubitului meu ca se uita pe site-uri cu femei dezbracate, cum e posibil asa ceva atata timp cat relatia noastra sexuala e activa?
Cum a putut sa ma minta atata timp ca ma iubeste, pentru ca e clar ca nu ma iubeste din moment ce e atras de altele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper ca raspunsurile oamenilor tristi si superficiali de aici nu ti-au schimbat parerea. Nu trebuia sa intrebi aici, ca indivizii ăștia au probleme grave.
Sunt bărbat și îți dau dreptate. Dacă are ochi pentru altele, 200% nu te iubeste pe tine, asta e cert.
Ignoră părerile libidinoase, si sa nu-ti pierzi niciodată increderea in ideea de iubire. Cineva ti-e predestinat, esti făcută pentru cineva iar cineva pentru tine, doar relația aceea va fi intr-adevar perfectă, desăvârșită.

Fă exact ce-ai simțit sa faci.

119 răspunsuri:
| Andra9pk a răspuns:

Poate nu e vorba ca nu te iubeste. multi barbati (si casatoriti si cu copii) mai fac asta din cand in cand laughing) nu are legatura cu iubirea. Pana la urma doar se uita, nu se duce la vreuna, nu? Le mai vine si lor sa isi "clateasca" ochii. Pana si tatal tau e posibil sa se mai uite laughing

| mdc98 a răspuns (pentru Andra9pk):

Dar de ce ai simti nevoia sa te uiti la sanii/fundul etc. altor femei cand tu ai femeia ta si ar trebui sa ai ochi doar pentru ea? Nu e normal asa ceva cand spui ca iubesti cu adevarat. Ca si cum ai simti nevoia sa te culci cu alta, pentru ca e doar un pas pana a face asta, din moment ce te atrag altele cand tu ai iubita. Ce iubire e asta?
Cum el face asa ceva si eu ma pot pune sa vorbesc cu alti baieti. Sa vedem atunci cum o fi.

| anonim_4396 explică (pentru Andra9pk):

Pardon? De ce nu merge atunci cu alea cu care isi "clateste ochii"?
Vai, si esti femeie. Îmi pare rău că gândești așa.
Dacă nu iti vezi partenerul perfect, chiar nu-si are rostul sa pierdeti vremea impreuna, si nici iubire nu e acolo.

| Andra9pk a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum facem cu barbatii care nu isi pun ochelari de cal cand trece vreuna "buna" pe langa ei? laughing) nu mai scapa privirea? Pe Facebook/insta,cand da scroll, n-o vede pe una, alta cat mai dezbracata in poze (cum fac majoritatea pozele sa se vada cat mai mult?) Sau renunta la conturi ca sa nu mai vada pozele altor femei? Asta inseamna ca aceia nu isi iubesc nevestele? laughing) iubita/sotia nu va fi perfecta mereu, se mai schimba si probabil ii vei gasi defecte, dar tot o vei iubi, atunci nu te vei uita si la alta? Una e sa te uiti si alta e sa ai intentie cu persoana respectiva.

| anonim_4396 explică (pentru Andra9pk):

Nu. Una e sa vezi, ca-ti apare dand scroll, alta e sa te uiti, sa le cauti.
In plus, n-ai de ce sa urmaresti modele de Instagram, in cazul ăla. Alea-s pentru lăbari.

Deci tu esti ok si cu faptul ca se uita dupa altele cand e cu tine pe stradă? Daca da, nici macar nu mai am cuvinte. Doamne...

Ba da, va fi perfecta mereu, pentru tine. Nu există iubire cat timp ai ochi pentru mai multe, înțelege. Iubirea inseamna divinizare.

Ce facem cu barbatii aia? Ii lăsăm burlaci, sa se uite dupa cate vor.
Repet, imi pare rau de tine, ca gandesti asa. Inseamna ca nu ai caracter si nici stima/respect de sine. Inseamna ca o sa accepti sa-si bata un coate-goale joc de tine. Ma indoiesc serios ca vei cunoaste vreodata iubirea, avand mentalitatea asta.
E evident ca tu nu stii ce înseamnă iubire, iar asta e regretabil. O sa te trezească viața la un moment, si probabil va fi dureros, ca asa lucreaza viața. Doar sa nu fie prea tarziu, ca apoi sa realizezi si ca ti-ai irosit viata langa cineva care nu da doi bani pe tine.
Prostia se plătește mereu, nu uita.

| Andra9pk a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) sunt casatorita de 5 ani si n-am avut probleme de genul asta. Dar nu ar fi un capat de lume,de ce ar fi despartirea singura solutie? Poate problema e la femeie happy nu e posibil? Unele femei uita de ele, nu se mai aranjeaza, nu mai sunt vesele, zambitoare, etc. Atunci cum mai mentine ea atractia care a fost la inceput? Ca femeie trebuie sa faci in asa fel incat sa nu se plictiseasca barbatul de tine. Trebuie sa fii "10femei intr-una singura".Sa-l surprinzi mereu,sa-l atragi,sa-i acorzi atentie,afectiune. Sa se simta bine cu tine,sa nu aiba nevoie sa se gandeasca macar,cum ar fi cu alta.winking Nu conteaza si ce exprima femeia? Poate fi si model,degeaba daca ii transmite barbatului doar stare de sufocare,gelozie,nervi etc. Unele sunt perfecte fizic, dar indeparteaza barbatii prin comportament. Si sunt altele mai putin placute fizic, care atrag barbatii prin atitudinea, limbajul, comportamentulor.

| mdc98 a răspuns (pentru Andra9pk):

Scuza-ma dar ai o mentalitate proasta.
Cum adica sa se plictiseasca de tine barbatul care ti-a jurat iubire pe viata? Doar pentru ca nu mai arati cum arata-i mai de mult? Adica el sta cu tine doar pentru aspectul fizic? Trebuie sa ajungi sa te aranjezi si sa te imbraci sexy doar ca sa iti poti tine barbatul langa tine? Ce judecata e asta?
Adica noi sa ne chinuim sa ne aranjam, sa fim atragatoare ca sa tinem barbatul langa noi sa nu se gandeasca la altele care arata mai bine? Pai atunci cum te iubeste ala? Si barbatii ce fac pentru noi ca sa ne mentina langa ei?

| mdc98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai atat de multa dreptate.

| Andra9pk a răspuns (pentru mdc98):

Atunci schimba vreo 20 de barbati, ca e mai de apreciat asa nu? laughing prea multi barbati se dau sfinti, si daca pleaca iubita 1 ora de acasa rup internetu' laughing shhht! Am mai spus si mai repet, nu conteaza numai sa fii frumoasa si sa ii oferi sex. Ca atunci cand te-a luat, se presupune ca ti-a vazut anumite calitati laughing nu tii un barbat numai cu sex, unii mai vor si altceva pe langa asta. In fine, imi bat capul prea mult sa explic ceva laughing o sa vezi mai incolo. Bafta, cu mentalitatea asta o sa va tina mult(relatia) laughing)

| anonim_4396 explică (pentru Andra9pk):

Nu are nicio relevanță ca esti căsătorită, foarte multi oameni se căsătoresc fara sa se iubeasca, doar pentru ca se plac. E o diferenta enorma.

Frumusetea e relativa, e doar in ochii privitorului. Esti perfecta pentru cineva chiar daca nu indeplinesti standardele stupide ale societatii. Absolut toata lumea e perfecta pentru cineva, exact asa cum e.

Si cand ai 40, 50 de ani ce se întâmplă? Asta nu intelegi tu: iubirea nu trece, iar daca trece nu a fost niciodată iubire. Si la 70 de ani, daca te iubeste, tot zeiță perfectă te vede, si mai bine își dă viața decat sa te tradeze vreodata.

Cum adica sa se "plictisească"? Doamne... chiar nu pui pret pe tine deloc.
Da tu esti un obiect sau un joc? De alea te poti plictisi, nu de partenerul de viață, sufletul pereche. Sunt dezgustat de ce poti spune, nasol rau de tot ca vine de la o femeie.

| mdc98 a răspuns (pentru Andra9pk):

Adica tu ma indemni sa ma chinui sa ma aranjez si sa fiu cat mai sexy, sa fiu cea mai intelegatoare, cea mai dulce doar ca sa nu imi plece barbatul, si el sa saliveze dupa altele? laughing)
Nu trebuie sa schimb 20 de barbati. Daca 1 e curvar, obsedat si necontrolat, inseamna ca toti sunt? laughing)
Hai sa fim seriosi, trebuie sa recunoastem ca ai o mentalitate care nu are legatura cu realitatea.
Si nici nu as vrea, sa imi tina relatia, daca stiu ca el e atras de altele. De aia alegi una singura, sa fi doar cu una, sa iubesti doar una, nu sa le vezi pe toate frumoase si "bune"

| sofisis a răspuns (pentru Andra9pk):

Curios ca noi doua si sadrian, adica oamenii casatoriti de aici ( deci cu succes in relatii) spunem o treaba, dar cei necasatoriti sau fara parteneri/e sustin ca e abominabil. laughing))
Sa le mai zic ca si eu ma uit la filme XXX, nu numai al meu sot?

| sofisis a răspuns (pentru mdc98):

Uhm...DAAAA! Normal ca trebuie sa il atragi mereu fizic. Doamne, voi pe ce lumi cu norisori pufosi si ingerasi cu arcuri si sageti traiti?

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Tocmai, ca mereu trebuie sa il atragi fizic, nu sa faci tu ceva special mereu pentru a-l atrage fizic, sau el sta cu tine doar pentru aspect? Tu trebuie sa il atragi mereu, nu doar cand esti aranjata, wtf? inseamna ca e o relatie bazata pe ambalaj.

| Andra9pk a răspuns (pentru sofisis):

laughing) o sa vada mai tarziu ca avem dreptate

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Draga mea, e normal sa te uiti la filme XXX intr-o relatie, cand nu primesti sex si e nevoie sa te masturbezi, dar e altceva sa cauti tu femei goale zilnic sa te uiti la ele, cand relatia functioneaza bine si esti multumit de sexul cu iubita, si de iubita implicit, pe ce lume traiesti, fata draga?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Credeam ca am fost destul de clara mai sus...una de femeie casatorita si cu copii. Una care a fost deja in papucii tai si care a cunoscut multe fete de varsta ta. Si una care are foarte multa experienta de viata.
Una care iti spune clar ca delirezi grav. Si tu si Plato. Bine, Plato stie parerea mea despre norisorii pufosi din capul lui si ma iubeste just the same. Si Plato si-a mai spalat din pacate ca e into BDSM laughing)
Dar tu, pe tine te sfatuiesc calduros sa iti cauti ceea ce vrei tu sa gasesti prin bisericile de adventisti, penticostali etc. POATE doar acolo o sa gasesti acel barbat in afara de Plato care nu se uita la filme XXX si care nu mai vede nimic altceva in fata ochilor decat pe minunea de la Dumnezeu care esti TU.
SAAAAAU, poti face si mai bine si iti poti lua un orb. Da, asta ar fi cea mai buna varianta pentru tine. Unu orb. Mama ce tare sunt. Cum de nu m-am gandit mai devreme la asta? laughing))))

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru Andra9pk):

Sunt multe femei în ziua de azi care sunt plăcute din cauză că știu să se comporte în societate. Socializez foarte bine și cu femei frumoase și cu femei mai puțin frumoase, important pentru mine e să pot comunica, frumoasă sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Cum i-am zis si fetitei celeilalte, casatoria in sine, civila, nu inseamna nimic. Daca ar insemna in realitate ceva, nu ar exista divorturi. Din moment ce exista, e clar ca unii oameni se casatoresc fara sa se iubeasca, deci faptul ca ai un nume de familie la comun chiar nu demonstreaza mare lucru.
Nu vreau sa fac referire direct la casnicia ta sau a celeilalte, ci spun la general ca, daca sotii vostri se uita la altele, sa fiti convinse ca, de fapt, niciuna nu sunteti intr-o relatie, sunteti cat se poate de singure. Daca asa e, tot ce aveti e un contract social, nu unul spiritual.
Faza cu "minunea de la Dzeu"... cea mai corecta idee a ta, pacat ca ai spus-o ironic. Pacat si... regretabil, pentru tine, ca nu ai pretentia sa fii vreodata vazuta asa.

| anonim_4396 explică (pentru mdc98):

rolling on the floor
De ce? Pentru ca e o reacție instinctiva.Pentru ca e atracție pur sexuala. Iubirea e un sentiment mai complex.Atractia e ceva involuntar si banal.Sexul e la fel de banal.
Pe tine nu te atrag alți tipi?laughing Iubirea înseamnă mai degeaba sa rezisti tentației decât lipsa tentației.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E o reacție instinctiva sa se masturbeze la un alt tip cum face sex cu alta? Sexul e ceva banal?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa fie atras de altele e o reacție instinctiva.Nu sa se masturbeze la filme por.no.Dar probabil si aia.Tu știi mai bine ca mine.
Da, e ceva banal pentru mine.Îți tot zic asta de când am vorbit prima oară.

| Andra9pk a răspuns:

E bine ca sariti unii sa comentati la raspunsurile altora laughing voi sunteti perfecti? Puteti baga mana in foc, ca, daca pana acum ati avut ochi doar pentru iubitele voastre perfecte, o veti face toata viata? laughing din gura ziceti cu totii.

| ViruseZ a răspuns:

Inseamna ca ceva nu mai merge intre voi
incearca sa fii mai aproape de el cumva

| Roxana3188 a răspuns:

Bună. Și al meu se uita la astfel de site-uri. Și răspunsul lui tot asa. Plictiseala ca vede faze comice ceea ce eu nu vad ce e comic în asta. Am avut cearta pe tema asta dar tot nu s-a potolit și mi-a zis pe fata ca poate se va mai uita. Atunci eu ce mai pot zice?