| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, nu stiu daca a mai fost, insa sunt curioasa ce raspunsuri veti da...
Daca ai afla ca esti infiat/a cum ai reactioana? Ce ai face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, stii? Si eu am infiat un copil. Si am fost consiliata sa-i spun acest lucru inca de mica, pentru ca astfel ea va fi scutita de socul prin care treci tu azi. Cred ca esti suparata, dar trebuie sa incerci sa-i intelegi si pe ei. Au procedat asa cum au crezut ca e mai bine. Cu siguranta vei fi curioasa sa-ti intalnesti parintii biologici. E o dorinta normala, aceea de a ne cunoaste radacinile. Sunt de acord cu florinsalam: parintii sunt cei ce te cresc.

31 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de situatia in care te afli si de cei care teau infiat si cum sau cumportat cu tine.

| hsurtep a răspuns:

Buna, eu sunt infiat de la varsta de 3 saptamani si am 26 de ani, referitor la intrebarea ta...nu trebuie sa reactionezi in nici un fel, pur si simplu nu trebuie sa faci nimic.Eu inca de cand eram mic(11, 12)ani auzeam fel si fel de discutii pe seama mea dar nu dadeam importanta deoarece nu am simtit nici o secunda ca asi fi infiat si probabil ti.-au mai zis si altii ca parinti sunt acei ce te cresc si crede-ma ca este adevarat si eu sunt foarte curios sa aflu cine ar fi parintii mei dar stau si ma gandesc cateodata daca merita efortul, mie mi-au comfirmat parintii mei ca sunt infiat la varsta de 19 ani cu toate ca eu stiam de mic copil dar nu le-am aratat lucrul asta deoarece m-au crescut prea bine ca sa le pot reprosa ceva iar daca tu simti acelesi lucru despre parintii tai adoptivi nu are rost sa faci nimic ti-am zis, acum depinde de ce ai vrea tu sa faci? dace ai vrea sa-i cunosti pe parintii tai sau stiu eu ce.