| Ododododo a întrebat:

Am o mica problema...nu suport viata de familie sa stau cu familia si chestii din astea si nu suport barbatii(sunt baiat) si e ft ciudat adica sa vezi foarte multa lume ca le place sa stea cu familie si mie nu... dc oare!?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Încet-încet începi să-ţi dai seama că important este să te simţi bine într-un grup şi nu doar simpla legătură de sânge.
Eşti pe drumul cel bun în a descoperi că afirmaţia potrivit căreia "familia este singurul loc unde iti poti gasi alinarea si toata dragostea pe care tio poti dori si ea face tot posibilul ca tie sa-ti fie bine" este un sofism greţos.
Succes în viaţă!

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Cu timpul ai sa realizezi ca familia este singura care iti vrea binele Daca nu iti place familia vei fii inconjurat numai de serpi si de dusmani Tare vei plange cd ai sa-ti dai seama Dar timpul te va face sa te razgandesti Ai sa te saturi sa fii tradat si vandut si usor usor vei reveni in familie Nu uita - sangele apa nu se face

| noktambul a răspuns:

De ce? Pentru simplul fapt ca nu iti place de familia ta.Probabil ca ii consideri sub valoarea ta sau nu impartasesc aceleasi idei cu tine. Nu ai "o mica problema", ci dimpotriva. De fapt, tie ti-ar place sa stai impreuna cu cineva? Nu cu o fata (femeie), ca am inteles ca nu iti plac barbatii, ci sa vietuiesti intr-un grup (substitut al familiei) unde faptul ca esti barbat sau femeie nu are importanta cat timp esti parte componenta a grupului. Si de ce nu suporti barbatii? Tu carui sex apartii? Si ce este asa ciudat in faptul ca vezi foarta lume ca le place sa stea cu familia? Nu cumva ciudatul esti tu?

| tapeee a răspuns:

Caracterul... Ce e asa ciudat?

| A98 a răspuns:

Daca esti adolescene(15 ani in sus) este normal aceasta problema (mai mult psihologica) este intelnita la cea mai mare parte a adolescentilor.Incearca sa te calmezi si nu uita ca familia este singurul loc unde iti poti gasi alinarea si toata dragostea pe care tio poti dori si ea face tot posibilul ca tie sa-ti fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel nu suport familia si statul cu ei. urasc asta habar n-am dcthinking