| DeyaAndreea99 a întrebat:

Am o prietena care sa zicem ca nu a vaut o viata prea usora, i-a murit mama sta cu bunica ei si care e emos i se gandeste ca viata nu valoreaza nimic.Cum as putea sa o ajut?

Răspuns Câştigător
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Fii alaturi de ea si spune-i ca viata este foarte importanta.Aminteste-i momentele frumoase:cand ati ras la scoala, sau cand va jucati.Ca totul nu s-a intamplat din vina ei si ajut-o sa vada partea frumoasa si colorata din orice. Sper ca te-am ajutatwinking, imi pare rau de fata aceea.sad

3 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Fii tu prietena ei cea mai buna si sa nu o dezangesti niciodata si fii tu insuti, ofera-i clipe frumoase find alaturi de ea.

| miolina a răspuns:

Din cand in cand sa-i trimiti o carte in colet fara sa stie ca e de la tine; sa o ajuti pe bunica ei la cumparaturi; sa le prepari ceva dulce; si incetut cu incetul, poate, isi va reveni, va iesi din starea de tristete, de melancolie.Cu bine.

| tocariuc a răspuns:

Incearca sa faci tot felul de activitati amuzante cu ea.E important s-o faci sa rada, asa ii arati cat de frumoasa e viata si ar trebui sa te apropii de ea si sa-i arati ca rae mereu pe cineva alaturi