| AliceAnnnnna a întrebat:

Am și eu o problema. Am un iubit arab și avem Instagram amândoi. Eu vreau sa postez poze in care sa mi se vadă mâinile in tricou sau parul sau picioarele și nu am voie. M-a pus sa șterg peste 30 de poze și m-a pus sa le las doar pe alea unde port caciula și geaca iarna și cu picioarele tăiate crying. Mai am doar 2 poze ca alea erau singurele "decente". L-am rugat sa ma lase sa pun și eu niște poze din Grecia cu mama măcar și nu ma lasa pentru ca mi se văd mâinile neacoperite cu bluza și parul. A zis ca noi romancele suntem niște panarame și nu o sa ne comparam niciodată cu araboaicele lor. Începuse sa mi le dea exemple ca ele sunt naturale ca nu se epilează și nu se penseaza și noi facem asta pentru ca vrem sex. Cum fac sa nu vadă ce postez pe Instagram? Pana și mama din proasta nu ma mai scoate ca am șters o gramada de poze cu familia și nu pot sa ii zic ca le-am șters ca mi se vedea parul și nu mai știu ce.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Înseamnă că nu ai fost la un medic specialist in infertilitate. Sunt femei care nu au putut ovula și cu tratament au reușit. Mănânci baliverne că nu se poate. Toată treaba asta ca să faci un copil fie prin inseminare artificiala sau fertilizare in vitro costa de la 600 euro în sus. Cu arabul vei reuși, are bani, dar din păcate minte nu-ți va da! Îmi pare rău de situația ta dintre mama ta, dar tu, nu ai nicio demnitate fata de tine și te complaci sa stai cu un arab, care in tara ta te obligă să te comporți și să te schimbe să arăți că o femeie îmbrobodită din cap până în picioare ca dintr-o țară arabă, musulmană! Tot încerci să ne explici că de ce se poarta urat, crezând că vei primi sfaturi pentru așa ceva! Ei bine, observ că la cei 20 de ani ai o gândire de nou-născut, barat zero, nu vrei sa ne asculti că arabii, scuze musulmanii sunt cei mai periculoși când vor o femeie! Fiecare ți-a explicat cum sta treabă, tu o ții încă pe a ta, nu te schimba cu nimic. Cu părere de rău, dar ești chiar proastă, daca tu nu vezi comportamentul lui și încerci să îl schimbi. Un om dintr-o țară arabă niciodată nu se va schimba pentru tine, el va face așa cum vede femeile din tara lui. Daca vrei sa fi a 4a nevasta, scuze roata de la căruță, și să te complaci vieții de arăboaice, n-ai decât, dar nu cumva sa te vedem pe TPU că nu poți pleca din casa lui, nici cu bilet de ieșire nu te lasă!
Mai citește articole și filme documentare despre viața cu musulmani și femei fraiere că tine, ce au pățit si cum au sfârșit! Poate că mai ai o șansă să te vindeci și să realizezi cu cine vrei să îți faci viata!

44 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ar fi bine sa renunti la acest arab? Ce te atrage la el? Că nu are nimic de atras pentru tine.

| ania a răspuns:

Ai putea încerca să=L convingi că islamul nu e religia Creatorului, învățătuirle lui Iisus Hristos sunt mult mai rezonabile.
Adică tu ești panarămă dacă porți tricou și un bărbat musulman cu 3/4 neveste e un sfânt. Dacă voia Creatorul ca un bărbat să aibă 4 neveste, crea 20% bărbați și 80% fete, nu aproximativ 50% fiecare, cum se întâmplă peste tot în lume. Iisus Hristos spune=Tot ce doiți să vă facă vouă oamenii, faceți=le și voi la fel/care bărbat musulman ar fi fericit să fie al patrulea soț al unei soții fidele la toți 4? Mohamed e sfânt, deși în Coran se recomandă maxim 4, a avut 12 soții, dintre care parcă 11 simultan, pe Aisha a luat=o de soție la 6 ani și căsătoria s=a consumat când ea avea 9 și el pe la 50.Deși în general era interzis adulterul, el a susținut că pe vreamea când încă fiul său adoptiv era căsătorit cu Zaynab, Alah i=a vorbit că ar trebui să fie soția lui, a divorțat=o de el și s=a căsătorit el cu ea. Când soldații lui i=au spus că au rețineri în a face sex cu prizonierele de război, devenite sclave, ai căror soți erau și ei prizonieri de război și erau de față, Mahomed a zis că a vorbit cu Alah și că Alah le dă voie. Nu e de mirare că Mohamd a spus în Coran că nu e sigur că va junge în raiul lor, nici el nici cine îl urmează. Iisus Hristos și/a urmat întotdeauna propriile învățături și tîlharului pe cruce i=a promis că va fi cu El în rai.
Am avut o cunoștință care ne=a spus la biserică că vrea să meargă ca misionară în Turcia, la o biserică unde mai multți creștini încercau să=i să=i convingă pe turci să se convertească la creștinism, deși era o terabă riscantă. Peste câțiva ani s/a întors de mână cu un turc solid, mustăcios și simpatic și ni l=a prezentat ca fiind logodnicul ei, ne=a spus că s=a botezat creștin la biserica lor din Turcia și vor să se căsătorească.Ea era îmbrăcată decent dar normal pentru vară, el avea bunătatea și blândețea aceea hristică a bărbaților care petrc timp în rugăciune conversând cu Mântuitorul Hristos, care m=a atras și la soțul meu.Așa da.

| MihaelaDart a răspuns:

Așa este cultură și religia la musulmani, daca vrei sa te înhami pentru tot restul vieții cu el să îți impună cum sa ieși pe strada, cum sa te comporți in societate (in stilul lor), mai bine părăsește-l. Așa sunt majoritatea arabilor ai nu numai musulmanii, rarități care nu au acest obicei. Dacă îți interzice de pe un site de socializare, crezi că în realitate va fi diferit?! La fel este.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cum poti sa stai cu un asemenea om? Te jigneste si ai impresia ca e totul ok si aveti o relatie normala? Ar trebui sa-i dai papucii acum, cat nu e prea tarziu. Dupa ceva timp nu o sa te mai lase nici sa iesi afara cand vrei tu si cu cine vrei tu, o sa iti impuna sa te imbraci din cap pana in picioare ca o maicuta si sa iti acoperi parul la 30 si ceva de grade, vara. Asta vrei? Si sa-i mai faci si o tona de copii, ca asa se poarta la ei. Ce viata vrei sa duci? Sclava unui arab sau sa traiesti normal cu un om intreg la minte, fara sa fie alterata de religie si norme care se impun in tara/familie/cult? Da-i papucii si pune ce poze vrei tu pe Instagram si cunoaste baieti normali, nu spalati pe creier.

| AliceAnnnnna explică (pentru Aasdfghj):

Nici măcar nu pot face copii. Am fost la doctor sa văd ce am și nu am avut niciodată ovulatie și eu mereu am crezut ca am avut. Îmi lipsește o substanța din organism care ajuta ovulatia și nu pot nici cu inseminare la eprubeta sa am vreodată. Încă nu i-am spus și îmi e frica sa ii spun ca la ei baza sunt copiii. Mi-am anulat orice speranța de a crede ca voi putea avea vreodată copil și încerc sa trec peste. Probabil e pedeapsa. Mama are 7 avorturi și toate femeile din neamul meu au făcut câte 3-4 avorturi. Poate de aia am ajuns așa.

| Aasdfghj a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Nu exista pedeapsa. Sa nu crezi in asa ceva. Nu o sa accepte ca tu nu poti face copii. O sa te lase balta imediat ce afla sau o sa se mai casatoreasca cu inca cateva care pot face copii iar tu nu o sa mai insemni nimic pentru el.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Ei, pedeapsa pe naiba. E o problema medicala. Ca toate femeile din neamul tau sunt niste imbecile iresponsabile - no offense, dar asta e realitatea - e o treaba care nu are legatura cu tine. Fii tu aia care rupe lantul si fii fata desteapta. Ruptura urgenta de satrapul asta nenorocit ar fi un prim lucru prin care sa demonstrezi asta. Iti tin pumnii!

| AliceAnnnnna explică (pentru GabiDumitrescu):

Mie nu mi se pare normal sa am eu de suferit sa nu am un copil care sa ma iubească din cauza neamurilor și a mamei și a familiei mele. Eu cred ca asta e problema sincer. Nu o sa rămână niciun băiat lângă mine din cauza faptului ca toți vor o familie cu un copil. Mai ales el ca arab care vrea nu stiu cati

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Poti adopta, te poti dedica altor chestii care sa influenteze vietile copiilor. Vad ca eviti cu gratie partea in care asta - arab, ne-arab fiind - te desconsidera din tot felul de motive imbecile. Crezi ca daca ai putea avea n copii ce apreciere ai primi din partea lui? Eventual daca o sa mai ai si citiva baieti, sa vezi cand cresc baietii mari si el plus familia lui o sa iti intoarca proprii copii impotriva ta... P.S. Nu pleca din start cu ideea ca nu o sa ramina nici un baiat linga tine ca... ete fis. Sint multi care nu vor copii din diverse motive. Si mai e si libertatea pe care ti-o da faptul asta ca nu o sa ai copii - nu stai intr-o relatie abuziva/fara viitor doar "de dragul copiilor" si asta crede-ma ca e un MARE lucru.

| AliceAnnnnna explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu înțeleg de ce ma desconsidera omul asta in ultimul hal. In fiecare zi gătesc, fac ciorba, friptura. Orice îmi cere ii gătesc. Ii fac prăjituri, curat in casa. Dacă eram cu alt băiat îmi pupa picioarele sincer

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Pentru ca de mici sunt educati ca femeile sunt cam ca niste vite - fac copii si deretica prin casa, si cam asta e rolul lor in societate. Sigur gasesti un roman sau alta natie mai luminata care sa te aprecieze, nu mai sta blocata pe el, ca de schimbat sigur nu se schimba.

| MihaelaDart a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Înseamnă că nu ai fost la un medic specialist in infertilitate. Sunt femei care nu au putut ovula și cu tratament au reușit. Mănânci baliverne că nu se poate. Toată treaba asta ca să faci un copil fie prin inseminare artificiala sau fertilizare in vitro costa de la 600 euro în sus. Cu arabul vei reuși, are bani, dar din păcate minte nu-ți va da! Îmi pare rău de situația ta dintre mama ta, dar tu, nu ai nicio demnitate fata de tine și te complaci sa stai cu un arab, care in tara ta te obligă să te comporți și să te schimbe să arăți că o femeie îmbrobodită din cap până în picioare ca dintr-o țară arabă, musulmană! Tot încerci să ne explici că de ce se poarta urat, crezând că vei primi sfaturi pentru așa ceva! Ei bine, observ că la cei 20 de ani ai o gândire de nou-născut, barat zero, nu vrei sa ne asculti că arabii, scuze musulmanii sunt cei mai periculoși când vor o femeie! Fiecare ți-a explicat cum sta treabă, tu o ții încă pe a ta, nu te schimba cu nimic. Cu părere de rău, dar ești chiar proastă, daca tu nu vezi comportamentul lui și încerci să îl schimbi. Un om dintr-o țară arabă niciodată nu se va schimba pentru tine, el va face așa cum vede femeile din tara lui. Daca vrei sa fi a 4a nevasta, scuze roata de la căruță, și să te complaci vieții de arăboaice, n-ai decât, dar nu cumva sa te vedem pe TPU că nu poți pleca din casa lui, nici cu bilet de ieșire nu te lasă!
Mai citește articole și filme documentare despre viața cu musulmani și femei fraiere că tine, ce au pățit si cum au sfârșit! Poate că mai ai o șansă să te vindeci și să realizezi cu cine vrei să îți faci viata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te așteptai la altceva de la sălbatici musulmani?

| AlexSiPunct a răspuns (pentru suntserios):

N-ai cunoscut niciun musulman in viata ta sa inteleg. Nu e de mirare ca ai o perceptie atat de ingusta. Sper ca numele tau e pus la vrajeala si esti doar un troll obosit.

| suntserios a răspuns (pentru AlexSiPunct):

Uite a cunoscut domnișoara de mai sus.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexSiPunct):

Musulmanii care tin la traditiile lor de **** alaturi de familiile lor INTOTDEAUNA vor abuza psihic si de multe ori fizic de nefericitele care nu au suficienta minte sa fuga cit vad cu ochii. Acum nu generalizam, am o amica a carei tata e in Romania de prin anii 80 si care e casatorit cu o romanca, toate bune si frumoase. Faza e ca omul nu e deloc religios si se pi*a cu bolta si pe imami si pe preoti cu tot cu dogmele ambelor religii. In schimb, am auzit zeci de povesti cu cate o naiva care a pus botul la minunatul ei iubit arab si cand a ajuns la el si familia lui a inceput iadul... din care foarte putine reusesc sa scape.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt atatea semne ca ti-ar fi mai bine singura decat cu tiganul ala...
De ce insisti? Lasa-l sa se intoarca la paroasele lui.

| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu te desparti la el? La ce replici ti-a zis, i-as si fi spus "du-te dracu de idiot retardat, mars inapoi la tine in desert".

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Cosmin86):

"... si **** o camila, ca alea sunt cuminti, nu ca panaramele astea de romance!"

| Drimmero a răspuns:

Astia nici pentru epoca de piatra nu sunt evoluati, sunt cea mai subevoluata specie umana, niste camile fara minte. Dar si pe voi va mananca sa va combinati cu maimutele astea

| Mosotti a răspuns:

Ce mai cauti cu o panarama care zice ca romancele-s panarame?! Nu inteleg, da-l in pana lui. Si daca vreti sex nu e normal?! E un dobitoc si tampit. Asa te respecti tu?
Cauta unul roman, nu s-au terminat baietii din Romania.

Ai o figura cat de cat draguta, nu stiu stiu ce ziceai ca esti urata.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai tu ce crezi ca te asteapta daca nu te trezesti la realitate si il lasi in mm de jegos imputit cu araboaicele lui, ha? Crezi ca dupa ce faci timpenia sa te duci la el te va trata ca pe o printesa? Cit de oarba si naiva poti fi?

| relian a răspuns:

Cred ca mama ta are dreptate laughing ce faci tu se numeste pierdere de vreme.
Ce oti gasi voi la arabi si la hispanici sincer ar fi subiect de studiu laughing
In sa asa din cate am obs eu femeile care isi gasesc barbati arabi sau hispanici fac asta pentru ca nimeni nu le mai baga in seama, aia reprezinta ultima reduta, daca nici aia nu va ia, nu stiu intrati deja in panica, sinteti disperate si va agatati de toti handicapatii din lumea asta.
Daca arabi si hispanicii is oameni atunci ne-am dus dracu toti laughing

| anonimg a răspuns:

Daca vrei sa fii lipsita total de libertate nu ramane decat sa te casatoresti cu el. Si nici nu vei putea divorta, deoarece religia islamica -care este religie de stat- nu iti va permite divortul. Fizic, nici macar nu vei putea sa fugi.
Musulmanii sunt niste oameni ciudati, dupa cum este ciudata si religia lor.
Mai bine te duci la manastire ca de acolo mai poti pleca; dar din mainile arabilor nu.

| LoveSleep a răspuns:

Ramai cu el, poate in sfarsit faci si tu o pauza de la avorturi.

| cristimihailov a răspuns:

Cum unele persoane au asa o mare atractie pentru drame...

E atat de greu sa te desparti de cretul ala si sa iei unul cu care sa te simti si ok si implinita?

Crezi ca, cuvantul "fericire" se scrie de la dreapta la stanga mai bine?

| Sophieka a răspuns:

Daca ai ajuns sa rogi un barbati sau pe cineva din mediul exterior sa te lase sa faci ceva cu viata ta...Nu cred ca o sa ajungi nici educatoare nici prea departe daca nu cauti sa te maturizezi.

| RKBlue a răspuns:

Tu esti romanca?
Ce ar face o romanca?
L-ar injura,de toti sfintii,de mama, tata, organ sexual...

Serios acum.
Ce iti face nu e in regula. E abuz.
Ai aceleasi drepturi ca si el, indiferent ce ar crede el.
Ori faci asta clar, ori ramai luata de proasta.
Casatoriile dintre musulmani si crestini exista.Multe sunt reusite.
Multe nu.
Daca vorbeste de araboaice, de ce nu e cu una?
Sau nu are sanse? O fi avand idei atat de idioate incat nici parintii nu se gandesc sa-si de-a fetele in casatorie cu unu ca el.
Daca lui ii fetele neepilate, sa ramana la ele sau sa taca din gura.
De ce ar trebui sa te schimbi pentru el?
Iti recomand sa nu faci greseala(pe care au mai facut-o si altii) sa ramai intr-o relatie cu o persoana care nu te accepta asa cum esti.
Daca vrei sa faci si sa postezi o amarata de poza, apai asta o sa faci.
Daca ai amintiri cu familia nu o sa le stergi ca asa vrea el.
Daca nu pricepe ca SUNTETI EGALI nu are rost sa ramaneti impreuna.

| troleibuz a răspuns:

E dereglat mintal. Nu inteleg de ce mai esti cu el.

| Paul754880338 a răspuns:

Eu nu cred ca tu cauti aici un raspuns, ci mai degraba o confirmare la raspunsul pe care il ai deja in minte. Daca relatia voastra incepe cu restrictii si jigniri din partea lui, ai putea sa faci un efort de imaginatie sa iti spui unde te vezi peste 10 - 15 ani in relatia asta? Probabil nu vei putea purta fusta pentru ca parul pubian ar ajunge pana la genunchi, nu?! Te vei simti o femeie apreciata pentru asta?!

Răspuns utilizator avertizat
| aneliram a răspuns:

Eu nu as sta cu asemenea om, de ce nu se casatorește cu o musulmancă (vezi ca d. p.d.v. islamic un bărbat poate avea până la 4 sotii, bineînțeles, cu anumite condiții).

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Daca a spus ca nu o sa te compari nici o dată cu o araboică, parasește-l.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Păi, dacă arăboaicele lui cele mai cele, să se ducă la ele! Ce mai așteaptă?
Omu` are altă cultură, tu altă cultură, fără compromisuri majore venind atât din partea lui cât și din a ta relația nu are niciun viitor. Însă mai bine ba.

| TheWznd a răspuns:

Hmmm, să vedem.
Îl lași să îți controleze deciziile.
Îl lași să îți îngrădească libertatea.
Trebuie să "îl rogi" ca să faci ceea ce consideri tu că trebuie să faci (ca și un copil care nu poate judeca singur).
Te jignește, pe tine și pe toate femeile din jurul tău.
Se plânge de tine și de stilul tău de viață, considerând stilul de viață al altor femei mai bun.

Întrebările mele ar fi:
Ești sigură că vrei să fii cu el?
El e sigur că vrea să fie cu tine?
Din descrierea ta, sună a relație toxică, în care partenerii nu își înțeleg și acceptă unul altuia stilul de viață.

| shu7e a răspuns:

Banuiesc ca daca il stergi din prieteni nu o sa mai vada ce postezi sau nu ai sa mai vezi ce scrie.
Dar de ce sa nu te obisnuiesti cu asta daca tot vrei sa fii cu el in continuare mai bine numai posta astfel de poze "panaramo" care esti.

| marinescub701 a răspuns:

Tocmai te-a jignit pe fata si ti-a spus ca nu esti suficient si inca mai esti cu el? ") Self respect girl

| ClatitaCuMiere a răspuns:

Pentru un arab, sa isi vada iubita pe internet "in mainile goale", e ca si pentru un roman sa isi vada iubita pe internet in fundul gol. Stii ce zic? Arabii au o mentalitate diferita de a noastra.
Nu vad ceva rau in a iti acoperi mainile si parul. Dar daca tu nu esti de acord sa te imbraci cum vrea el, atunci nu o face. Nu te poate obliga.

| Alice0110 a răspuns:

Arabii au religia si credinta lor, ai vazut ca toate femeile din tara lor sunt acoperite.Practic mai bine il parasesti daca tu vrei sa fii asa cum vrei.

| Alice0110 a răspuns:

Fa-ti alt Instagram daca vrei sa nu iti vada pozele!

| Lacrioara7889 a răspuns:

Dc ai vrea o relaţie cu un arab eu în locul tău îl părăseam.
Eu am 18 ani şi prefer singură de cât cu un arab sau cu un ţigan.
Acum pe bune dacă el te pune să ştergi acele poze e clară treaba.
Scapă de el caută ceva mult mai bun nu merită să stai cu el.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lacrioara7889):

Draga mea, ai sanse mult mai mari sa gasesti un tigan care sa te iubeasca si sa te aprecieze asa cum esti si sa iti fie fidel decat un jegos de shaormist regulator de camile. Sint roman, alb, ca sa nu crezi cumva ca am vreo apartenenta care ma face sa spun asta.

| Sheykhane a răspuns:

Arabii sunt niste gunoie, buni de nimic. Am dat unuia o lectie pe care nu o sa o uite curand rolling on the floor

| EvaCătălina a răspuns:

Bună! Dacă el nu își schimbă mentalitatea, nu o să ai o viață prea bună cu el. De ce spun asta? Pentru că ei au pretenții foarte mari de la femeia cu care urmează să se căsătorească. În general, ei caută să se căsătorească în momentul în care devin stabili financiar. Acum problema cea mai mare e că la ei femeile sunt inferioare cu mult în fața bărbaților, deci nu au niciun cuvânt de spus. În plus, cunosc și eu câțiva arabi (menționez că lucrez în străinătate și am colegi de muncă de toate naționalitățile, printre ei și arabi) și nu mi s-au părut a fi atât de strict legați de "regulile" lor ca naționalitate/religie. Depinde de fiecare cum vrea să ne catalogheze, dar dacă el îți interzice niște lucruri normale pentru majoritatea țărilor europene, înseamnă că e bolnav mintal. Deci cel mai bine ar fi să pui capăt relației pentru că el cu siguranță are nevoie de un psiholog pentru că nu îți poate impune să te comporți ca o femeie musulmană, nici să te îmbraci ca una, asta rămâne la alegerea ta dacă vrei și simți să fii ca ei. Dacă nu vrei, e alegerea ta, cine te iubește, te iubește exact așa cum ești. Succes și sper să faci alegerea potrivită. Tu trebuie să fii ceea ce îți dorești să fii.