| ZqTer a întrebat:

Am si eu o problema mai grea de inteles.
De curand 2-3luni matusa mea din partea mamei s-a mutat in Germania cu tot cu familie,tin foarte mult la ea si la verisoarele mele problema e ca pe unchi l-am vazut de cateva ori la aparate la un bar iar mama imi povesteste ce ii spune matusamea, cum o minte unchiumiu ca i-a fost rau ca a avut telefonul inchis ca nu stiu ce, iar uneori lipsesc bani din casa ( de la ei ). Problema e ca pe 22 noiembrie fac 18 ani si ma cheama ca, cadou in Germania sa tin sarbatorile acolo cu ei si ma bate gandul sa ii spun ei, dar dupa sarbatori undeva pe la inceputul lui 2014 si nu stiu daca fac bine sa ma bag sau nu:-s.Ii vreau binele, dar sa afle asa ceva de la mine nu e tocmai un bine :-s.Pareri va rog din suflet.Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vezi-ti de treaba ta si nu intervenii intre neplacerile dintr doi adulti, aia se impaca iar unchiul tau o sa-ti poarte ranchiuna, alta treaba n-ai? mai zici ca implinesti si 18 ani

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te baga sa faci certuri in familia lor treci cu vederea, bate apropouri doar in orice caz nu face cearta la ei in familie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te baga. mergi si te bucura de vacanta, e clar ca stie si ea ca ceva e in neregula, le vor rezolva singuri. ar fi bine daca ai putea sa o mai inveselesti cat esti acolo. nu degeaba te aduce pe tine si pe unchiul il lasa la aparate happy.

| Catalin_Boboescu_1993 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu mama ta, poate reuseste ea sa ii explice matusii tale acest lucruu