| UserName450 a întrebat:

Am uitat sa va spun ceva. MEREU MA INJURA cu "Dreacului sa fii de copil ce esti" doar pentru ca am spus ca am terminat temele, aveam de facut la fizica temele. Imi zice ca ii spun porcarii pe gura, adica de genul "Ma duc sa beau apa", "E ora 3", astea-s porcarii? Nu...Nu sunt. Sunt doar niste vorbe sa o atentionez pe mami. Chiar si cand spun "Mami! Am terminat tema, am avut doar la fizica" ea spune "Toate porcariile le scoti, ia mai da-te dreacu". Nu zice normal cuvantul "dracu" si ii mai adauga litera "e" inainte de litera "a" pentru ca ii place sa vorbeasca mai in moldoveneste desi e nascuta in Bucuresti. Chiar si cand ii spun "Te iubesc" ea zice ca e o porcarie. Inainte nu facea asa. Hmm, poate cand spuneam intrebari de gluma de genul "De ce exista oameni", inteleg e mama mea, dar ce are cu mine? Si cand ii spun "Mi-e somn", "Mi-e foame" ea zice ca e o porcarie...

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Când este bine dispusa vorbește cu ea despre acest lucru.Dar nu o jigni, ci explică-i cum te afectează atitudinea ei. Dar vorbeste-i cu blândețe și respect profund. Nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.

| cristimihailov a răspuns:

Vrei te rog sa nu mai trollezi pe aici cu intrebarea asta?