| bazildumitru a întrebat:

Am un copil de 18 luni care nu raspunde atunci cand il strig. Trebuie sa merg la un specialist sau sa mai astept?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu mai aștepți deloc.

| mihai69 a răspuns:

Nu e rău să vezi un specialist ORL care lucrează cu copii mici / bebeluși.
Cu cât mai repede, cu atât mai bine.

| AliGab a răspuns:

Sigur ar trebui sa consultati un medic. Pediatrul va poate spune la ce specialist sa va duceti. Nici al meu nu raspunde mereu (15 luni) dar in majoritatea vazurilor se uita si vine spre mine

| Raducons a răspuns:

E mic deocamdata, mai asteptati un pic, unii copii se dezvolta mai greu

| adryang78 a răspuns:

Ar fi bine să mergeți la un medic pediatru.
Aveți motive să credeți că are vreo problemă de vorbire sau de auz?