| anonim_4396 a întrebat:

Am un copilas de 4luni si de la o vreme e tare agitat, nu prea doarme ziua mai deloc iar noaptea intrerupt.Se trezeste plangand mai mult zbierand de durere.se stange tot parca l.ar durea burtica.Am citit si aatea ar fi simptomele copilasului cand ii apar dintisorii.nu stiu ce sa mai fac.am nopti nedormite si stau cu frica ca poate are cv grav p l burtica.cnv care stie va rog sa imi raspundeti.va multumesc!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-l la medic pentru orice eventualitate, daca plange de la burta inseamna ca nu-i prieste laptele iar daca e de la dinti[desi ar fi prea repede sa-i iasa asa repede]ar trebui sa faca febra, sa aiba gingiile umplate si sa faca diaree

| TheCritic a răspuns:

In loc sa te ingrijorezi, nu mai bine l-ai duce la medicul pediatru si te-ai linisti. Poate ca incep sa ii creasca dintisorii dar totusi, nu e prea devreme? Numai bine! happy

| Vix999 a răspuns:

Tie ar fi trebuit sa ti se interzica prin lege sa faci copii.
Cum naiba, in loc sa-l duci la medic, tu intrii pe un site la categoria dragoste si sex si pui aceasta stupida intrebare?
Daca chiar voiai sa intrebi asta pe net, vezi ca exista forumuri specializate pe probleme de genul unde mai intra si medici avizati!

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.E normal inca sa il doara burta asa e la bebelusi.Eu stiu ca pana la 4-5 luni il doare burta. Daca tot asa e o perioada intreaba un medic.Pa,pa

| Octa00 a răspuns:

Poate ii ies dintii.Stiu ca aceste simptome le au copiii carora le ies dintisorii.Du-te cu el la un doctor, el sigur va stii ce are.

| UniverseIsMyLimit a răspuns:

Mai bine l-ai duce la medic. Poate ca are colici.

| Totui0verde a răspuns:

Dul la doctor pe bune in loc sa cauti pe net o solutie dul la pediatru, parerea mea ei sunt cei mai capabili sa iti spuna ce are big grin

| mishulicka a răspuns:

E posibil sa nu ii fi trecut inca colicii.si eu am fetita de un an si 4 luni, si primele 5 luni tot asa era agitata si se strangea toata....cand i-au aparut dintisorii avea deja alte simptome
.Dar cel mai bine e sa mergi la un pediatru cu el.Doar asa poti afla exact ce are si sa ii acorzi tratamentul adecvat.