| LaySsa27 a întrebat:

As vrea sa imi dai dati cateva date despre Paula Morales ( Celina din Nini) si daca puteti ( optional) sa imi trimiteti un link cu un site unde pot sa gasesc poze cu ea si cu fiul ei!

Răspuns Câştigător
| CяiiStÿηα a răspuns:

Http://translate.google.ro/....../translate
Iar pentru poze nu stiu un link dar poti sa cauti pe google. Sper ca te-am ajutat:). Pusii:*:*

2 răspunsuri:
| OaNa_5315 a răspuns:

María Florencia Bertotti Baleirón, cunoscută ca Florencia Bertotti, (n. 15 martie 1983) este o actriță și cântăreață argentiniană. Este cunoscută mai ales pentru rolul principal din filmul Nini.Sa născut la Buenos Aires în 1983. A debutat pe scenă de la 12 ani și a interpretat diverse roluri în film și teatru.
În perioada 2006 - 2010, a fost căsătorită cu Guido Kaczka, alături de care a fost producător executiv al serialului menționat. În prezent se află într-o relație cu Federico Amador, unul dintre actorii principali ai aceluiași film. În 1998 a fost nominalizată în cadrul Argentine Film Critics Association Awards pentru rolul Aneta din filmul El faro. În 2004 a fost nominalizată pentru rolul Florenciei din filmul Floricienta pentru premiile Martín Fierro și respectiv Clarín, pentru primul dintre ele fiind nominalizată și în anul următor.
Ea are si un copil cu regizorul Guido Kaczka cu care a si regizat serialul Nini de un an si jumatate pe care il cheama Romeo. De aceea melodia"Mi Romeo" este dedicata lui. Dar relatia dintre cei doi(Florencia Bertotti si Guido Kaczka) a durat numai 4 ani deoarece ei au divortat in anul 2010. In prezent ea are. o relatie cu Federico Amador(Tomas). Ei s-au indragostit pe parcursul serialului Nini
Pentru rolul Valeriei din Son amores obține doi ani consecutiv, în 2002 și 2003, premiul Martín Fierro, iar în 2003 premiul Clarín.
http://de8a18.com/......307.0.html

http://www.facebook.com/......4570756559

| Malina_5263 a răspuns:

Îmi pare rau dar nu am gasit! M-am uitat si eu pe calculator pe wikipedia dar am gasit doar in spaniola si in italiana! Si cristina sa stii na m-ai ajutat si pe mine!