| AdrianaEvaAdriana a întrebat:

Aseara am fost cu iubitul meu la el acasa am 27 de ani şi am ajuns la mine acasa la 3 dimineaţa trebuie sa precizez ca inca locuesc cu mama şi tata şi mama e mai severa chiar daca sunt majora şi mi-a zis"la ora asta se vine acasa "de ce credeti ca mama a reactionat asa?

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Posibil și a făcut griji.
Spune i ca data viitoare o sa I trimiți un mesaj sa o anunți ca întârzii.
S ar putea sa fie și putina posesivitate si sa vrea sa ți facă programul.
Însă nu ii ceri voie, doar anunți ca vii mai târziu sa nu și facă griji.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Hm, oare de ce? Păi nu e clar?
Atata timp cat inca stai cu ei, te va intreba intotdeauna.

| ania a răspuns:

Dacă chiar vă iubiți, casatoriti-vă, sexul fără căsătorie nu e binecuvântat de creator indiferent de varstă, e normal ca mama să fie tristă de situație. Dacă nu te iubeste suficient incît să vrea casatoria iti perzi vremea degeba cu el, are dreptate mama.

| MarianWLF a răspuns:

La 27 de ani iti poti lua cu chirie, asa e cand stai cu parintii, ia-ti viata in proprile maini daca vrei sa scapi de influenta si regulile lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai este nromal sa reactioneze asa, ca esti in casa lor, nu la hotel si se cere bun simt din partea ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 27 ani voi când vrei acasă. Nu vad de ce ar conta cum reacționează. Bineînțeles nu le zici că vii la 9 și pe urmă dispari

| Sophieka a răspuns:

La ce intrebare stupida ai pus, n-as crede sa ai 27... Daca chiar ai 27, pacat de anii trecuti degeaba.

| Seijūrō a răspuns:

Cel mai probabil i-a fost frica/teama sa nu fii pățit ceva, e severa cu tine pentru că ține și te iubește, e ceva normal ca o mama sa aibă gânduri daca nu știe de tine, chiar daca ai avea 50 de ani, mama tot așa se va comporta pentru că pentru ea tot o fetiță ești indiferent de ani, poți discuta cu ea sa ii zici că a fost totul bine.