| BlancaFantasma a întrebat:

Astazi am fost la strand si m`am intalnit cu colegul care`mi place si sora lui(prietena mea cea mai buna, suntem colegi de banca toti 3, caci ei sunt gemeni). El stie ca il plac, dar i`a spus surorii sale sa`mi spuna ca el nu ma place.Credeam ca nu va mai vorbii cu mine(nu l`am mai vazut de cand am luat vacanta) dar totusi se pare ca nu e 'suparat'. Astazi am vorbit foarte putin dar numai el s`a bagat cu mine in seama, sa zic asa, eu nu prea i-am zis nimic, ma uitam la el doar cand el nu ma vedeachatterbox E totusi un semn bun daca vorbeste cu mine desi stie ca il plac? nu zic ca ma place dar macar nu e total impotriva mea.Cum sa ma port cu el? as vrea sa-l ignor dar nu pot.ma bucur "in secret" ca la anul vom merge aman2 in timisoara la facultatelaughing

4 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Hmmm...din ceea ce ai povestit tu aici, am senzatia ca el incerca doar sa fie politicos, sa nu te faca sa te simti aiurea, caci in cele din urma esti prietena cea mai buna a surorii lui gemene. Nu avea nici un motiv oricum sa fie suparat ca nu ati fost intr-o situatie conflictuala. Sa te bucuri in continuare in secret si fata de sora lui chiar, insa eu nu vad motivul de bucurie. Din pacate trebuie sa fii realista, caci el nu vrea mai mult decat o relatie de amicitie si e posibil sa-si faca si o prietena candva. Mai bine te-ai departa cumva de el.

Răspuns utilizator avertizat
| legendarul a răspuns:

Daca esti putin mai indiferenta s-ar putea sa vezi daca te place sau nu

| Carton a răspuns:

Desi ai probabil peste 17 ani, mi se pare ca nu prea intelegi unele lucruri. Daca el nu te place nu inseamna ca nu vrea sa fiti prieteni, el vrea sa fiti prieteni dar nu iubiti asta e tot, el te place doar ca pe o "amica" nimic mai mult.