| Sin3d a întrebat:

Buna din nou,TPU! Of! Deci, sa o iau de la capat cu toata povestea, va rog sa cititi ca sa puteti sa ma ajutati:
Totul a inceput cand eram in clasa a 6-a(acum sunt a 7-a):
La inceput eu nu o placeam nici 1% pe fata asta(ii voi zice A caci nu vreau sa divulg numele:]]) si nu aveam absolut nici o treaba cu ea! Eu eram colegul cel nou, caci m-am mutat aici dintr-a 6-a.La inceput mie mi-a placut alta fata(sa ii zic B). Aceasta fata B avea o prietena buna(adica C).Eu ma jucam cu ele bla-bla toate cele, pana cand lui C a inceput sa ii placa de mine si mie de ea.Am dat-o rau in bara dar asta e alta poveste.Bine,deci ideea e ca pe la mijlocul clasei a 6-a, eu si A am devenit cei mai buni prieteni.Ea imi spunea secrete de ale ei vorbeam de toate si altele(tin sa spun ca NICIODATA nu i-am divulgat vreun secret).Ei bine, exact in ultima luna parca a clasei a 6-a, eu si un coleg glumeam ca vorbeam secrete de ale ei, dar de fapt noi nu faceam asta.In fine, ea s-a suparat si intr-o zi mi-a zis ca nu mai suntem cei mai buni prieteni, ci doar prieteni.La inceput nu mi-am dat seama de ce a facut asta, dar la inceputul clasei a 7-a am facut-o.Dar pe la mijlocul clasei a 6-a(stiu,e mai complicat, dar intelegeti voi) o fata, o prietena buna de a lui A(sa ii zic M) a inceput sa ma placa foarte tare...dar in acelasi timp si mie imi placea de A! La inceputul clasei a 7-a am incercat sa ii explic lui A ca nu am facut ce crede ea(nu i-am spus nimanui secretele ei) si in cele din urma m-a iertat.Dar odata stateam cu 2 colegi si cand am facut misto de unul din ei m-am uitat pentru o secunda la A, care tot se uita la mine si s-a suparat iar.Am impacat-o dupa care iar s-a suparat.Eu am vorbit cu mai multi colegi despre ea(adica nu secrete sau altele,eu le-am spus ca imi place de ea alea alea, dar numai colegilor de incredere).Am vorbit cu M odata despre A, si mi-a spus ca singurul lucru care ii place la mine este ca ma stradui sa o impac foarte mult cand e suparata pe mine.Eu nu stiu ce sa mai cred, pentru ca ea in clasa a 6-a, dar si in a 7-a dadea semne ca ma place,ca de exemplu:cand faceam glume cu ea imi dadea una peste umar usor,cand ma uitam la ea si faceam niste gesturi din ochi ea radea,cand vorbeste cu mine uneori isi muta privirea si mai surade,odata o colega a vrut sa ne puna fata in fata ca sa ne spunem unul altuia ce simtim cica si ea fugea si zicea ca nu vrea,cand era suparata pe mine m-a facut "urat" cu spume chiarlaughing, ea se uita dupa altii numai cand eram eu prin preajma etc.O colega zice ca e foarte sigura ca A i-a zis ca "nu sta cu mine, pentru ca M ma place asa mult"...Acum eu chiar nu mai stiu ce sa cred! Ea se uita la pariu cu viata si adora cuplul ala Vlad&Anca(nu, pe ea nu o cheama Anca).Ei bine, ei ii place de multi dar din aceia pe care ea ii place nimeni nu o place pe ea.De exemplu,ei ii place de unul din clasa noastra si se muta la banca lui,vorbeste mai mereu cu el,dar el profita de ea pentru ca e desteapta la scoalalaughing. Odata,cand se stransesera baietii si fetele la o banca sa joace un joc cu intrebari la care trebuiau sa raspunda sincer,fetelor li s-a pus intrebarea "pe cine simpatizeaza din clasa",iar A a raspuns pe colegul de care v-am zis, pe un alt coleg care e extrem de afemeiat(adica tot timpu ia fetele in brate le pupa etc., si am observat ca si la baieti le face uneori asa:]]) si al treilea eu.Cica nu era un clasament.Eu nu stiu ce sa mai cred.Ea e nesimtita uneori cu mine, si mi-a zis ca ma si uraste.Ma rog,vreau sa ma lamuriti voi,daca am omis ceva important intrebati-ma va rog! Eu o plac mult si cand ma uit la ea imi zic:"woaw,ce frumoasa e,de ce nu e a mea?".Nu mai rezist! Cateodata imi vine sa ma duc la ea si sa ii spun,dar mi-e teama ca ma va refuza.Voi ce credeti? Care sunt sansele?
Acum,in prezent, eu o cam ignor si ea la fel, si nu prea mai vorbim! Intrebarea finala este:Cum pot stii daca ma place? Sau cum o pot face sa ma placa sau sa fie a mea big grin? Sau cum as putea sa o impac? Cum scap de concurenta? Pentru ca eu nu mai inteleg nimic!
M-am descarcat! Multumesc anticipat!big grin

Răspuns Câştigător
| anca29 a răspuns:

Hei buna! Frumoasa poveste!
1. E greu sa faci o fata sa te urasca! Chiar daca zicem asat des nu o spunem cu rautate!
2. De concurenta nu prea poti scapa!
3. Fii dulce cu ea si daca te jigneste zambeste-i! Daca de intreaba de ce zambesti spune-i ca tu nu poti fii suparat pe ea!
4. Life is just a party so do it! Do it! Do it! Daca iti vine s-o imbratisezi fa-o! Oricum nu are ce sa-ti zica si nu cred ca ar lua-o la fuga tipand 'iaaaac'!
5. Fii " cicalitor"! Tine-te dupa ia si daca te refuza incearca din nou, si din nou!

Răspuns utilizator avertizat
| anca29 a răspuns (pentru Sin3d):

Mdea... Nu stiu, din cate imi zici mi se pare ca e cam goala pe diauntru(scuze ca-ti zic)! Decat o fata frumoasa si goala pe diauntru cauta una care nu e cine stie ce frumusete dar e demna de respect! In orice caz sunt curioasa ce iese! Daca se intampla ceva mai interesant imi dai si mie mesaj?

Răspuns utilizator avertizat
| anca29 a răspuns (pentru Sin3d):

Ankutza_anka29@yahoo.com

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu nu intelegi nimic, noi cum sa intelegem?

| nico097 a răspuns:

Ia du-te si dia un pupic pe obraz daca se intimideaza sigur te place.Alta metoda in treaba asta complicata nu stiu.