| Dilek06 a întrebat:

Buna acum de curand mi-a murit unul dintre parinti, as vrea va rog frumos niste statusuri emotionante sad

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Salut! Imi pare rau pentru tine :(
Uite, am gasit cateva statusuri interesante, sper sa iti placa. :D
Tot ce-mi doresc, realizez ca nu mi se cuvine. Tot ce imi doresc este sa te am din nou langa mine.

Stii momentul ala cand, simti ca esti mort insa tot respiri? Esti constienta ca e imposibil, insa numai gandul sa renunti te omoara!

Sunt rani pe care timpul nu le vindeca, dar cu care putem invata sa traim.

De data asta simt că nu mai pot. E foarte simplu vreau să ies din joc.

Eşti nevoit să strângi din dinţi, să fii rece. Când vezi că în jurul tău nimeni nu te inţelege.

După uşa asta e un alt început.Las tot aici chiar dacă a durut.

Mi-a fost greu mereu sa pierd persoanele pe care le iubesc.Dar uneori ma intreb:exista oare cineva care se teme sa ma piarda pe mine?

Un pix. Un jurnal. Si mii de ganduri. Amintiri ramase. Scrise in acele randuri.

Un gand:când cel mai bun prieten te părăseşte, nu plânge! Închide-ţi lacrimile în cel mai ascuns colţ al inimii, numit "uitare"

Numar zilele pana cand o sa ne-ntalnim. Ma omoara gandul ca vreau sa te vad si nu pot.

Am inteles ca totul s-a terminat, dar intelege si tu ca e greu de uitat.

Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult, iti sunt luati prea repede.

Nu vreau sa mi se mai spuna ca viata merge inainte.M-am saturat sa ma exprim numai in cuvinte.

Mai bine tac, tac acum. Însă când o să vină momentul, am să ţip.

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine.

As da tot ce am doar ca sa pot intoarce unele persoane!

Inima mea plange si nu vreau sa vada. Nu vreau sa vada pentru ca nu intelege. Cum a trecut timpul si mie tot nu-mi trece.

Și mi-am închis toate sentimentele într-un anotimp care a trecut.

Incearca putin fard si un zambet fals dar dulce si vei putea ascunde ca inima iti plange!

Uitam ce vrem sa ne amintim si ne amintim ce vrem sa uitam!

Există momente în viaţă când nici măcar timpul nu mai poate fi considerat o rezolvare. Asta pentru că sunt răni în suflet, care sângerează şi vor sângera mereu, dar care nu te omoară.

Ridică fruntea sus, şterge-ţi lacrima, ştiu că te doare. Orice s-ar întampla trebuie să fii tare!

Niciodata nu ai sa poti uita, ceea ce doresti cel mai tare sa uiti.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învatat sa citesti printre zâmbete si rânduri stergi o lacrima dar nu poti sa stergi amintiri.

Intristarea e un lucru bun uneori, ne invata sa ne culegem cioburile inimii si sa le asamblam in asa fel incat a doua oara sa nu se mai sparga.

Si timpul trece mai incet decat atunci cand parea totul perfect.

E trist sa te simti singur chiar si atunci cand esti inconjurat de oameni.

De ce oare nu putem aprecia ceva in atunci cand il avem? De ce trebuie mereu sa pierdem acel lucru pentru a realiza cat de important este? Probabil pentru ca altfel, nu ar mai exista regretele...

Un ocean de lacrimi simt. Ochii mei incet se sting.Un ocean de vise ai sters.Ai ales sa fii ultimul vers.

Ce e o amintire? Nu e nimic! Nu o poti vedea, nu o poti auzi, nu o poti atinge si totusi e atat de mare incat n-ai puterea de a o distruge sau a o uita.

Toata amintirea cu tine e tinută in secret in suflet la mine.

Dati-mi un vis de trait caci realitatea ma omoara!

Nu pot sa iubesc fara sa am inima, nu pot sa pling fara sa ma doara, nu pot sa traiesc fara sa fii linga mine. Te rog vino inapoi!

Urasc cand lumea te intreaba "esti bine?" cand stie foarte bine ca ai inima distrusa.

Citeste-mi gandurile, promit, o sa mori de durere!

As avea multe de spus, dar ma rezum doar la "toate trec"

Desi am cautat'o - fericirea nu m-a cautat.

Cand intelegi ca nimanui nu-i mai pasă de tine, iti amintesti si de cei carora le păsa candva.

Când cineva la care ţii pur si simplu pleacă, aminteşte-ţi, că frunzele, toamna, nu cad pentru că vor, ci pentru că a sosit momentul.

Am inima intrata intr-o moarte clinica.

Cand ti-e dor de cineva, nu inchide ochii, o sa-ti fie si mai dor!

uite site-ul de pe care le-am luat :) sunt multe si iti alegi tu pe care-l vrei.Sunt mai multe de iubire si alte alea http://statusbun.com/? cat=10
pa.Be strong :-* :-h

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Sofia si Gabi Pecheanu- Vei ramane in gandul meu.

| MojeGabriel1997 a răspuns:

"Te am in gand, te am in vis, te am, dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit ""ca parinte ma refer"", chiar de imi esti departe."