| laura27 a întrebat:

am fost operata de cezariana acum 2 saptamana. Cand as putea face o baie ca la carte? Daca stiti ceva v-as fi recunoscatoare? Mersi

Răspuns Câştigător
| crisa a răspuns:

de obicei, dupa 6 saptamani.
oricum, doctorul iti va spune exact, in functie de vindecarea operatiei.

2 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Dupa ce am nascut fetita (tot prin cezariana) am facut dusuri mai lungi pana pe la o luna si jumatate, apoi am trecut la bai mai scurte. Dar cunosc mamici care au facut baie de la 3 saptamani.Presupun ca depinde de fiecare organism cat de repede isi revine dupa operatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te vei simti tu pregatita. ar trebui sa incepi dupa cele 6 saptamana