| Raluca2425 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.imi place de un baiat si printr-un amic comun am reusit sa fac rost de nr lui dar persoana respectiva m a rugat sa nu spun ca am nr de la ea.Si eu i am spus baiatului care imi place ca am nr de la cineva care m a rugat sa nu spun si el insista...a spus ca se supara daca nu ii spun....insa chiar nu i pot spune.Ce motiv sa inventez?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Intreaba acea persoana de niste cunostinte de ale lui pe care ai putea sa dea vina. El il cunoaste mai bine si te poate ajuta.

| Radu284 a răspuns:

Ii poti spune ceva de genul: Ba, tu vrei s avorbesti cu cineva care nu poate tine un mic secret? Cu cineva pe care nu te poti baza?

| Lawliet14 a răspuns (pentru Radu284):

E bun sfatul! Sau spune-i ca te-a pus sa iti dai cuvantul.

| Mayar a răspuns:

Ii spui ca e o chestiune de onoare si bun simt si ca daca nu intelege, inseama ca nu cunoaste aceste calitati. Si noh, inseamna ca ii un dobitoc si iti pierzi vremea cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l baga in seama, nu se supara. I-ai spus ca ai fost rugata. Motivul il stie. Nu sta pe acelasi subiect, treci mai departe.