| Raluca2425 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.imi place de un baiat si printr-un amic comun am reusit sa fac rost de nr lui dar persoana respectiva m a rugat sa nu spun ca am nr de la ea.Si eu i am spus baiatului care imi place ca am nr de la cineva care m a rugat sa nu spun si el insista...a spus ca se supara daca nu ii spun....insa chiar nu i pot spune.Ce motiv sa inventez?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Intreaba acea persoana de niste cunostinte de ale lui pe care ai putea sa dea vina. El il cunoaste mai bine si te poate ajuta.

| Mayar a răspuns:

Ii spui ca e o chestiune de onoare si bun simt si ca daca nu intelege, inseama ca nu cunoaste aceste calitati. Si noh, inseamna ca ii un dobitoc si iti pierzi vremea cu el.

| Radu284 a răspuns:

Ii poti spune ceva de genul: Ba, tu vrei s avorbesti cu cineva care nu poate tine un mic secret? Cu cineva pe care nu te poti baza?

| Lawliet14 a răspuns (pentru Radu284):

E bun sfatul! Sau spune-i ca te-a pus sa iti dai cuvantul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l baga in seama, nu se supara. I-ai spus ca ai fost rugata. Motivul il stie. Nu sta pe acelasi subiect, treci mai departe.