| anonim230 a întrebat:

am o dilema cam mare, sunt impreuna cu o tipa de 3 ani si o iubesc cu adevarat, vine ziua ei luna viitoare si as vrea sa o cer de sotie si nu stiu daca nu o sa ma creada nebun...
ps. am 20 de ani, ea face 18.

Răspuns Câştigător
| BlueEyes a răspuns:

Buna!
E foarte frumos ce vrei tu sa faci.Ce fata,care are o relatie serioasa cu un baiat si il iubeste, nu ar vrea sa fie ceruta de sotie de ziua ei? Un cadou minunat happy
Dar treaba e : ea te iubeste la fel de mult? Tu o cunosti cel mai bine si stii cum gandeste.Ar mai fi si vorba despre parinti,cum te intelegi cu ai ei? Chiar daca va fi majora parintii inca au puterea sa decida ce e bine pentru ea. Daca acestia stiu ca voi va iubiti nu e nici o problema.
Deci, daca tu stii sigur ca ea te iubeste si vrea sa fie mereu cu tine atunci nu ai de ce sa iti faci griji.Fa pasul cel marewinking
Si daca totul decurge normal, eu va urez de pe acum : Casa de piatra! happy

13 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Ce sfaturi bune îi mai dați. Cum să te căsătorești frate la 20 de ani, și cu una de 18? Nu fii idiot.

| Laura a răspuns:

@Red Și fără căsătorie nu e dragoste? Dacă nu se căsătoresc nu se mai iubesc?

| tvictory68 a răspuns:

Daca va iubiti nu vad de ce sa te creada nebun, incearca si ai sa vezi ca nu te face nebun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba tu spui sant impreuna cu o tipa,cum as spune eu; am fost cu o fu...ura. iubitei tale,si viitoarei sotii, nu-i spui ma; O TIPA. daca te crede nebun, poti sa-i spui ca esti nebun de dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm...e cam devreme pentru ea, las-o pana face si ea 20 de ani.

| conundrum a răspuns:

Stai relax pana pe la vreo 24 macar...parerea mea/viata e frumoasa

| fayreh a răspuns:

Parerea mea e ca sunteti prea tineri, tu ai 20 de ani iar prietena ta implineste 18. Eu zic sa nu va grabiti, aveti toata viata inainte big grin.

| gyxy73 a răspuns:

Ar cam avea si de ce. Casatoria nu este solutia la 20 de ani dar daca nu ai discutat pe tema sa banuiesti macar parerea ei, e cam aiurea.NU TE GRABI CU ANII ASTEA NU YE MAI ANTALNESTI. Sau nu esti sigur pe tine ca barbat? an cazu asta mai gandrstete.

| Red_8270 a răspuns:

Eu zic sa incerci da cand o ceri trebuie sa o duci la o cina romantica.
La un restaurant mai select sau depinde cum ii place.Intrea-bo de mancarea ei preferata.Cumpari florile ei preferata.Si daca bea vin sau sampanie poti sa pui ineleul pe fundul paharului.Si sa o surprinzi cu o plimbare la apusl soarelui pe plaja? Sper sa te ajut asta a fost parerea mea. Mult noroc!

| Red_8270 a răspuns:

Auzi laura fara dragoste nimic nu e din dragoste faci orice...

| alien_2110 a răspuns:

Iao frate cat mai ai sansa!

| ciubaca00 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa mai astepti...eu am o relatie de 12 ani (luand in calcul si pauza de vreun an si ceva). ne stim din liceu; eu eram a 10 a si ea a 9 a. eu as fi luat-o de nevasta si atunci si acum (am si facut-o atunci, la modul ca am luat inel, am cerut-o, am luat un certificat de casatorie, l-am scanat modificat etc.). la un moment dat, ei i-a cam venit de umblat si pe la alte case ...nu ma refer la sex acum, ci pur si simplu copilarii (saruturi cu altii samd) lucruri la care m-am asteptat, am sperat sa nu apara niciodata, dar peste care am crezut ca pot trece; in schimb m-au afectat si inevitabil la un moment dat au dus la o rupere a relatiei dupa vreo 5 ani, cu mentiunea ca nici macar loc de buna ziua nu ne-am lasat. dupa vreun an si ceva de umblat (mai ales ea, dar si eu) am primit un telefon de la ea si s-au reinnodat lucrurile. acum avem deja 6 ani de cand stam impreuna (fara a oficializa ceva) si planuim sa facem si un copil. la un moment dat o voi cere si de nevasta dar suntem atat de legati si fara "hartia roz" incat momentan nu face sensul. prietene e super tare ce vrei sa faci, dar eu zic sa nu te grabesti. daca sunteti facuti unul pentru celalalt tot impreuna ajungeti!

| Egor a răspuns:

De ce zici, incearca, eu cred ca daca te iubeste la fel o sa fie de acord ca in dragoste anii nu conteaza. Succes...