| lascudaniel a întrebat:

Buna,am o vecina care nu ma lasa ma ameninta ca ma duce la politie daca nu dau muzica incet, stiti cumva programul in care pot face galagie?

Răspuns Câştigător
| AdeVero12 a răspuns:

Bravo! Îți ador întrebarea. Am avut și eu o vecină idiotă care zicea așa. Am dat muzica la maxim. laughing A venit cu poliția la ușa mea. Deci nu-ți recomand să faci asta dacă știi că vecina e cam țignită. laughing Deci căștile sunt cea mai bună soluție, sau dai mai încet. Să nu surzești.laughing Baftă!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Conteaza si programul asta de care spui tu dar nu crezi ca mai mult conteaza respectul pentru cei din jurul tau? Chiar daca, sa zicem, dai drumul la muzica atunci cand ai voie, asta nu inseamna ca trebuie sa zbarnaie geamurile.Mai moderat.P.S Nu sunt unul din acei vecini dupa cum spune MadaxGore dar respectul si buna vecinatate trebuie sa fie permanente.Nu numai la anumite ore. Vrei sa asculti muzica tare, sunt campuri destule, in afara orasului.

| Fatamuntilor a răspuns:

Traiesti doar printe oameni.De regula peogramul in care poti asculta muzica este pana in 22. POTI asculta muzica in casti fara a deranja pe cei din jur.
Poate vecina vrea sa te sperie. Politia poate da amenda pentru tulburarea linistii publice.

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Galagie nu poti face niciodata, ca nu e tot blocul tarlaua ta. Ar fi un haos complet, si termenul penal este "tulburarea linistii publice".
Da, exista un program, de obicei stabilit de administratie, in care poti sa ai un televizor, o muzica ceva, date mai tare. Dar asta nu inseamna ca ai dreptul sa-i scoti pe toti din case, chiar daca e 2 dupa-amiaza.

| m2704 a răspuns:

In timpul zilei, dar nu fi nici tu nesimtit sa exagerezi cu muzica.

| RoxKnkK a răspuns:

Poti asculta la casti ca sa nu exagerezi...

| MadaxElena a răspuns:

laughing).nu te duce la politie in niciun caz.laughing vecini idioti sa sperie copiii.programul il are blocul respectiv.de obicei intre 12.00-22.00 faci ce vrei. dupa aia gata.liniste ca se baga gainile la somnlaughing