| michael2525 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare pentru fete. De obicei se spune ca baietii se sperie de angajamente, dar daca ati iesi cu un baiat de cateva ori, o luna, doua si v-ar spune ca va place si ca isi doreste o relatie cu voi nu doar o joaca sau o aventura de o noapte v-ar speria? Mai cauta cineva baieti/fete pentru a avea cu adevarat o relatie bazata pe respect, incredere, sinceritate sau a devenit ceva utopic?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Eu una am avut relații serioase.Una de 8 ani iar asta actuala de 4 cam asa.Eu doar asta caut.
Dacă nu imi place de tine si nu ne potrivim nu am treaba cu tine de la început, în schimb daca ma apropii de tine in sensul de o relație inseamna ca doar una serioasă poate fi.

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu, cum sa te sperii. E motiv de bucurie daca gasesti un astfel de baiat

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, din asa ceva nu se sperie nici o fata, dimpotriva, mai toate ne dorim relatii lungi, seriose, nu joaca de 1-2 intalniri ori aventuri de o noapte, asta fiind preferinele baietilor, de fapt.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

" v-ar spune ca va place si ca isi doreste o relatie cu voi nu doar o joaca sau o aventura de o noapte v-ar speria?"
Raspund eu in locul lor: daca nu e prost (maleabil), o iau la fuga 80% din fete. Sunt speriate de relatii serioase, chiar daca sunt indragostite. Se combina doar cu mamelucii care le accepta greselile si imaturitatea.

Nu generalizez, nu m-am bagat in toate relatiile laughing
Dar multe sunt asa, se tem de seriozitate, chiar daca sunt indragostite.

| Emma30555 a răspuns:

E ceva firesc totuși sa nu vrei doar o aventura. Poți sa spui liniștit unei fete ca nu se sperie, s-ar putea sa nu te creadă în cel mai rău caz. Sa ști ca toți băieții se dau serioși nu zice nimeni pe fața ca vrea o aventura

| Bariel a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai, vad multi adolescenti care intreaba acest lucru, si in adolescenta nu prea sti ce vrei de la viata.

| iuiflori a răspuns:

Depinde de varsta, dar da sunt multi care cauta relatii serioase dar o relatie serioasa la o varsta frageda nu inseamna neaparat ca te vei casatori cu acea persoana dar sigur ai multe de invatat. daca persoana te place dupa 2 luni de interactiune este de asteptat sa aveti o relatie (dar si dupa cateva minute se nasc relatii serioase ) important este sa lasi lucrurile sa decurga incet nu poti forta pe nimeni sa treaca la alt nivel daca nu e pregatit