| DinaraStakhovska a întrebat:

Am si eu o mica mare problema.Eu sunt adoptata, ma rog adoptata in familie, de sora mamei mele care este casatorita cu un roman(parintii mei sunt Israelieni).Eu sunt al doilea copil al parintilor mei, mai am un frate mai mare.Sora mamei mele a plecat din Israel si a venit in Romania unde s-a facut crestina ortodoxa si s-a casatorit cu un roman.Ea nu putea avea copii iar din probleme financiare parintii mei au ales sa ma dea pe mine matusii mele si sa il pastreze pe fratele meu (asa mi s-a povestit pentru ca eu aveam atunci 3 ani).Eu sunt evreica nu m-am crestinit.In vacantele de vara merg mereu in Israel la parintii mei bilogici si al fratele meu, stiu ebraica destul de bine.Problema e ca acum 5 luni fratele meu a murit intr-un accident de masina, iar acum 2 luni am aflat ca in urma unui nu stiu ce tratament matusa adica mama mea adoptiva a ramas insarcinata crying.Am auzit o discutie telefonica in ebraica intre mama si cealalta mama in care mama mea bilogica spuna ca dupa ce matusa va naste pe mine poate o sa ma i-a inapoi in Israel fiindca fratele meu a murit.Eu nu vreau fiindca nu o sa ma pot adapta acolo, dar in acelasi timp mi-e frica, ca dupa ce mama adoptiva v-a naste pe mine nu o sa ma mai iubeasca crying Ce sa fac? crying

Răspuns Câştigător
| LupulAlb a răspuns:

O sa va iubeasca pe aman2, gandeste-te in atatia ani in care s-a chinuit cu tine, a prins atasament, deci nu-ti face griji.In legatura cu parintii tai am o parere fb rea deoarece trebuia sa va tina pe aman2 de la inceput, crezi ca-ti dai seama ca pe el l-au iubit mai mult ca pe tine(scuze)dar este aderavat.Mama este aceea care te creste nu aceea care te face.

6 răspunsuri:
| Anonime a răspuns:

Eu zic sa nu te gandesti la asa ceva.Gandeste pozitiv si totul o sa fie bine.winking Eventual incearca sa-i explici ca locul tau nu e acolo...etc..sper ca te-am ajutat.big hug Baftaa:*!

| zahy a răspuns:

Nu ai ce sa faci dar nu cred ca te va da cu siguranta te iubeste " mama nu e cine te face ci cine te creste " Na poate singuru motiv sa te dea e ca nu are stare financiara. Spunele opinia ta spune-le ca vrei sa ramai cu matusa ta, spune-i matusi tale co iubesti fate miloaga big grin roaga-te de ia e singura care te poate ajuta. mama ta biologica... poate te iubeste si ia pentru ca din ea ai esit, Dar eu daca eram in locu tau ma rugam de mama adoptiva sa nu ma trimita.

Răspuns utilizator avertizat
| didicriss a răspuns:

Spune ca ai auzit discutia telefonica si ca nu vrei sa te intorci in israel...incearca sa vorbesti despre asta cu mama ta adoptiva...o sa gasiti o solutie si stai linistita o sa te iubeasca in continuare

| Mickie611 a răspuns:

Daca ma intrebi pe mine, niciunul dintre noi suntem in masura sa iti dam vreun sfat...Nu iti cunoastem povestea atat de bine ncat sa ne dam cu parerea, dar cu siguranta este o poveste delicata si impresionanta! Sper sa treci cu bine peste tot! Fii puternica, vei reusi! Succes, suntem alaturi de tine!:*

| GeorgianEu a răspuns:

Pai,incearca sa vorbesti cu matusa ta, vezi ce are de spus si capul sus, o sa iesi cu bine din asta!