| miiiraaa a întrebat:

as vrea sa ma ajutati big grin as dori sa imi spuneti daca aceste afirmatii sunt adevarate in legatura cu zodia mea big grin.Eu sunt gemeni happy am gasit asa :1)ma inteleg foarte bine cu zodiile Balanta si Varsator
2)ma inteleg binisor cu Berbec, Gemeni si Leu
3) nu ma inteleg deloc bine cu Taur Rac Fecioara Scorpion Sagetator Capricorn si Pesti

este adevarat? big grin

ofer funda!kiss

12 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Eu zic ca totul tine de temperamentul fiecaruia! Am cunostinte care sunt din aceeasi zodie dar difera la fire, ca de la cer la pamant! Nu cred ca e bine sa cataloghezi omul, dupa zodie, trebuie sa il cunosti, in primul rand! Poate si zodiile au ceva, ceva contributie, dar asta numai 10% In rest, cauta sa cunosti mai bine omul!

| Xonia a răspuns:

1)Mama e gemeni si se intelege foarte bine cu fratemiu(e varsator el)
2)eu si tata suntem berbeci si se intelege binisor cu noilaughing
3)Nu se intelege cu o cumnata care e rac si nici cu mama ei care e scorpion.happy

| heise a răspuns:

Si eu sunt gemeni, s-ar putea putea sa fie cat de cat adevarat, chiar daca nu prea cred in zodiac. Amica mea e balanta si ma inteleg foarte bine (avem toane) cu ea, sora mea e Leu (cea mare) si ma inteleg binisor, uneori ne mai certam, iar celalalta este pesti si de multe ori iese cu sucar intre noi doua, tata e gemeni si uneori ne inteleg destul de bine alteori imi vine sa-l omori, iar fratimiu mereu in cearta se leaga de mine si nu ne prea intelegem uneori, e sagetator. Acum eu nu prea stiu! Mult succes in continuare.
ps. nu crede in zodiac, crede in fiinta ta si in ce iti dicteaza inima.

| foreverANDaDAY a răspuns:

Phay faza e ca nu trebuie sa crezi in zodiac si in nici un caz nu trebuie sa te descurajese sa te impretenesti cu persoane cu care se spune ca ai compatibilitate redusa de ex eu sunt taur peste tot scrie ca numi plc schimbarile si ca mi-e frica de ele 100% FAKE de[inde de fiecare nu te lasa descurajat de ex daca un prieten deal tau e tare nu inceta sa fii prieten cu el doar pentru ca in zodiac scrie ca nu sunteti compatibili.
mama mea e tot taur iar tata e gemeni si faza e ca sunt casatoride de 25 de ani si se iubesc ffff mult ca la inceput si iubitul meu e tot gemeni si sunt cu el de 2 ani(lol e cam strange) dar in fine nu fiecare persoana e cum spune zodiacul si nu trebuie sa te ghidezi dupa asta

| T a răspuns:

Hmm. Uite cum stiu eu:

Intelegere excelanta:Berbec, Leu, Varsator
Buna:Gemeni, Sagetator
Acceptabila:Rac, Taur, Scorpion, Capricorn
Redusa:Fecioara, Pesti

| Iustiina a răspuns:

Pei sa incepem:

1) nu numai ca te intelegi. te potrivesti cu balanta!
2) nu ai putea pierde un prieten cu zodia berbec gemeni si leu
3)te potrivesti si cu fecioara iar cu taur scorpion dagetator capricorn si pesti nu te intelegi deloc! nu poti suporta taurii ssi racii

fundita?

| Angel_4471 a răspuns:

Si eu sunt gemeni si prietenul meu e varsator, in schimb tatal meu e si el varsator si nu ma inteleg deloc bine cu ellaughing

| Smiiiiiiiiiile a răspuns:

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Balanta, Varsator
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Fecioara, Sagetator, Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Fecioara
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Rac
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Sagetator
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Balanta
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Taur, Varsator

Uite:*love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de persoane eu nu ma inghit cu lei care sunt inainte de 10 august si cu scorpioni ma inteleg dar mai mult ne certam

| inutsa a răspuns:

Eu ma inteleg suuuper bine cu sagetatorii...nu toate se adeveresc, dar depinde de personalitatea fiecaruia

| denise89 a răspuns:

De fapt te intelegi foarte bine cu leu si sagetator..eu asa stiam.

| luiza2000 a răspuns:

1) cu varsator nu stiu dar cu balanta foarte bine
2)este adevarat
3)eu sunt pesti si ma inteleg bine cu gemeni, iar zodia rac binisor cu gemeni