| DaDaLadyBug a întrebat:

Cum pot sa scap de rusine? Sa am tupeu si sa fiu sociabila? Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| BlueEyes16 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.Gandeste-te doar ca trebuie sa ai incredere in fortele proprii, ca merita sa lupti pentru a obtine ceea ce iti doresti.Probabil nu vrei sa faci lucruri pentru care sa fii criticata.De obicei, criticile vin din invidie.Nu te gandi la ce spun altii, ci fii tu insati.Gandeste-te ca poti mai mult si merita sa te straduiesti pentru a o demonstra.Fa-o pas cu pas. Gandeste-te ca e o scara si cu cat urci mai multe trepte, cu atat vei ajunge mai sus.Astfel,vei scapa de rusine.Bafta si cel mai important:ai incredere in tine!

8 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Cel mai buna calitate pentr-u a ajunge la rezultatu pe care ti-l doresti tu este: sa fii rea in sens, sa nu-ti fie frica si rusine de nimeni, piesa innei pohui o sti? tongue asa sa-ti fie.Indiferenta de toti, nu este neaparat sa vorbesti cu cine nu ai placerea.Trebuie sa fii capricioasa, indrazeata, in felu asta iti va piere si rusinea.BAFTAhappy

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Te va nlămuri articolul acesta,
http://www.eva.ro/......-8487.html
Succes!

| AlinnJe a răspuns:

Prinde-ti curaj! gandeste-te ca esti cea mai tare persoana si o sa prinzi curaj.gandestete si ca persoanele de langa tine te incurajeaza.
funda.

| G2225hda a răspuns:

Baga-te in vorba, fii amuzanta, incearca sa fii populara participand la competitii, concursuri...

| Alina_Roxana_1999 a răspuns:

Paii sa iti spui mereu parerea, sa vb cu toata lumea, sa iti spustii parerea mere.Bafta

| Sylvester08 a răspuns:

Incearca sa socializezi mai mult, sa faci lucruri noi... Mergi pe la filme cu prietenii, (daca esti la scoala si nu faci asta ->) ridica mai des mana sa raspunzi la ore daca stii, nu stiu ce sa zic. Cheia este socializarea. Fa asta cat de mult posibil cu toata lumea si fii mai infipta. Cunoaste persoane noi si, daca esti prea rusinoasa fa asta pe internet prin scris sau cand esti pregatita, chiar sa vorbesti la microfon cu persoana). Cand eram mic aveam aceeasi problema. Eram foarte rusinos si cuminte in orice.Numai ca am stat pe langa niste tupeisti si m-am adaptat la comportamentul lor. Sper ca te-am ajutat totusi. Bafta happy

| Yadda a răspuns:

Pai pentru inceput, nu mai lasa de la tine in niciun caz [un timp..pana iti faci imagine] nu te lasa luata peste picior, si fii mai cu gura mare[la inceput..pana te obisnuiesti, apoi nu o sa-ti mai dai seama]. baga-te in discutiile celorlalti, chiar daca nu te-au bagat ei in seama. afla mai intai despre ce se discuta si apoi intra tu cu un argument in forta, sau o gluma, ceva. depinde de circumstante. suna mai des anumite persoane[ale caror atentie o cauti], sau invita la plimbari fara scop big grin.
funda?hee hee

| AlinaEremia09 a răspuns:

Pai ia-ti inima in dinti.Si asa vei descoperi persoana si te vei imprieteni cu mai multe persoane.Si eu ma rusinez de mai multe ori dar daca mai vorbesc si ma distrez cu ceilalti uit si gata! Iar cu tupeul nu stiu trebuie doar sa ai incredere in tine.Ma bucur ca te-am ajutat macar un pic.