| mefree2fly a întrebat:

De ce la fiecare serial, primul episod din sezonul 1 se numeste "Pilot"?

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Bună,

Episodul "pilot" reprezintă episodul de test ()de multe ori acesta are o durată mai lungă.
În funţie de ce rating are acel episod se decide continuarea serialuui sau nu.

O zi plăcută

6 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Pilot=Introducere ( te ''piloteaza'' in povestea serialului)

| express11 a răspuns:

Se testeaza numarul celor care il urmaresc, adica audienta.in functia acesteia se vor hotari cite episoade se vor face.

| Andu_7395 a răspuns:

Pentru ca daca "pilotul" nu e apreciat de public/ televiziune care il finanteaza, se renunta la proiect.

| DeeaBlondiii a răspuns:

Bine ca nu se numete chilotlaughing

| bugasebi a răspuns:

Pentru a se vedea daca serialul are succes din cate stiu eu.