| Ooooooooooooooo901234 a întrebat:

Deci eu și cu familia mea stăm în aceeași casa cu bunica mea și facem totul la un loc, adică mâncarea, lucrurile, gradina, doar ca părinții mei muncesc din greu pentru toate acestea, iar bunica mea de obicei îi da cam foarte mult din lucrurile nostre unchiului meu și familiei lui, iar sincera sa fiu uneori mă deranjează pentru ca părinții mei au muncit mult pentru ele.
Așa ca va întreb pe voi: credeți ca este bine sau nu ceea ce face ea?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tine mai mult la celalalt si de taicatu nu-i pasa

| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu bunica ta și spune-i să nu mai dea atâta din lucrurile muncite de părinții tăi.

| alina2k18 a răspuns:

E copilu ei de aia e darnica... vorbiti cu ea sa nu mai dea asa mult, sa fie mai stransa un pic.

| Furnicuta000 a răspuns:

E baiatul ei si asa fac mamele, dau tot ce au pentru copii daca e nevoie. Dar nu e bine sa isi insuseasca lucrurile cumparate de parintii tai. Unii batrani au impresia ca daca stai in casa lor le esti dator si li se cuvine totul. Pe de alta parte poate si ea si-ar fi dorit sa stea singura si sa nu mai puna nimeni stapanire pe casa ei. Oricum e complicat cu batranii, daca ati ales sa stati in casa ei ar trebui sa cadeti de acord in privinta tuturor lucrurilor

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Asta este soarta celor care aleg sa locuieasca cu părinții. Bucura-te ca nu ai mai multi unchi si mătuși. O spun din experienta.Dar daca m-aș mai naște odată, tot la fel as proceda. Departe de părinți le duci dorul, dar daca locuiești cu ei, acest lucru il afli doar după ce ei nu mai sunt.

| Raducons a răspuns:

Nu e bine dar ce sa facem, asa face mama cu sora mea si nu pot sa fac nimic.Nu stiu care e situatia la tine, doar parintii tai pot lua masuri

| gigite a răspuns (pentru Raducons):

E corect raspunsul.