| Evans3110 a întrebat:

Bună!
Deci să încep cu începutul, am cunoscut un băiat pe Badoo, acum un an.Eu eram în clasa a XII-A pe atunci,eu stăteam la Severin iar el în Dâmbovița.
M-a disperat să vin la el,mi-a zis că se omoară dacă nu vin,mama lui mă chema și ea și am renunțat în luna noiembrie la liceu pentru el.
De când am venit la el, si-a arătat adevărata lui față, a început să mă înjure, sa mă lovească si sa ma tina numai în casa.
L-am rugat să mergem să muncim amândoi dar nu vrea, nu vrea să plece din casa unde locuim împreună cu părinții lui. De când am venit aici am avut nenumeroase certuri cu mama lui, mi-a vorbit foarte urât și se dădea ceea ce nu este, se dădea că mă place dar de fapt de când ne certăm îmi reproșa foarte multe lucruri. Mi-a spus că de când am venit aici m-am folosit de ei, dar nu este așa, din contră ea s-a folosit de mine. A cerut bani la mine cu împrumut ca să-și cumpere ce avea ea nevoie, i-am dat de fiecare dată, i-am dat prima dată să își ia niște flori, apoi a cerut să-și ia un ruj, apoi unul rimel și tot așa până când a cerut bani mereu la mine. De când am venit aici în final am rămas fără bani pentru ea, de Crăciun am pus bani împreună cu iubitul meu să-i luăm telefon, 250 RON din banii mei din bursă pe care o aveam la școală. Eu nu am muncit niciodată decât pentru o perioadă scurtă, nu am serviciu așa că nu am de unde să îi dau ei. De fiecare dată când ne certam îmi reproșa că sunt în casa lor și că m-am folosit de ei, deși ea s-a folosit de mine de când am venit aici și ei stau la țară. M-a pus mereu la muncă, am ajutat-o în grădină, în casă la gătit cu orice am putut. Mereu mă chema și nu am refuzat-o nici măcar o dată și acum ea să spună că eu m-am folosit de ei si i-a zis lui "i-am dat atatea, niște haine de când am venit aici purtate de ea câteva bluze și îmi scotea ochii că a dat o grămadă de lucruri în condițiile în care eu i-am dat ei de n ori mai mult. Se vede că nu mă suporta, atât ea cât și bărbatul ei i-am auzit o dată cum vorbeau în baie că am venit aici să sufere ei pentru că au auzit cum eu si baiatul lor ne certam iar el ține cu mama lui, o preferă pe ea. I-am spus să mergem de aici să ne mutăm împreună ori în București, ori să mergem în afară să muncim amândoi și îmi zice că să-l las în pace că el vrea liniște, nu-l interesează de nimic din ceea ce se întâmplă aici. Mereu mă respinge, când vine vorba de asta schimbă subiectul, îmi zice să-l las în pace ca stresez, că el vrea liniște, iar el vrea să ca eu să nu zic nimic în condițiile în care mama lui a zis i-a zis lui că de ce mi-a adus-o pe asta aici ca să mă înnebunească că uite ce mi-a adus aici, a vorbit foarte urât de față cu mine și despre mine de o grămadă de ori și eu acum am rămas și fără liceu și fără nimic altceva. M-am certat cu familia mea pentru el ca să vin la el și uitați în ce situație, am ajuns să nu vrea să se mute cu mine pentru că îi preferă pe ai lui să nu mai zic că mama lui zicea că cu ce am ajutat-o eu pe ea că nu am ajutat-o cu nimic că ce, că i-am dat niște bani să își ia niște chestii și că i-am luat un telefon pentru ea nu însemna nimic, era un lucru minor.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu inteleg de ce incă mai stai acolo!

| Evans3110 explică (pentru darrio2007):

Pentru că încă sper să aleagă să ne mutăm singuri...

| darrio2007 a răspuns (pentru Evans3110):

Din câte ai scris despre el, slabe șanse.

| Simpatic a răspuns:

"M-a disperat să vin la el, mi-a zis că se omoară dacă nu vin"

asta era un motiv suficient sa iti dai seama cu ce alienat ai de a face...si sa nu te duci la el! daca era barbat ar fi trebuit sa vina el la tine!

Nu stiu daca ei sunt o familie de rromi, dar au un comportament identic cu rromii! Nu am ura fata de rromi in general, dar putini din etnia lor sunt oameni de mare caracter si valoare, exceptia aceasta o sustin acei rromi care au ajuns in functii inalte, unui europarlamentari, ambasadori etc, unii medici, unii arhitecti etc dar marea lor majoritate sunt infractori sau au comportament asemanator, din pacate!

Esti majora, ce te opreste sa locuiesti cu aceasta familie de calici care te exploateaza? de ce nu pleci de la ei?
Du-te la tine acasa si sterge-i din viata ta pe acesti melteni in frunte cu fiul lor, un un de joasa speta! acesta nu iti vrea binele si nu te iubeste cum crezi tu!

| Evans3110 explică (pentru Simpatic):

Bună!
Îmi doresc să plec dar momentan îmi caut de muncă ca să am un venit să pot să mă întrețin.
El nu vrea să plece de la ei, vrea să rămânem aici așa că voi fi nevoită să plec singură.

| Simpatic a răspuns (pentru Evans3110):

Pleaca cat mai departe de ei toti, si de el si de parintii lui!

| dullcat a răspuns:

Doamne fereste...nicodata nu trebuie sa renunti la educatia ta pentru a fi cu un baiat! Si niciodata nu mai ceda la santaje din astea perfide, nu esti tu responsabila pentru ca dorea el sa sinucida, nu e problema ta, e problema lui ca e atat de instabil psihic incat face din asta o tragedie, desi nu e.Iar mama lui i-a mai si suflat in iaurt. laughing

Pleaca imediat de acolo si intoarce-te la familia ta. Orice s-a intamplat, indiferent de cearta avuta, parintii te vor primi inapoi, nimeni pe lume nu te iubeste mai mult decat parintii si nimeni altcineva nu iti vrea binele! Pleaca de la acei oameni mizerabili, nu ai ce face acolo, nu ai un viitor, nu vei avea liniste, nu vei putea sa te realizezi, sa iti gasesti de munca, te vor tine cu forta acasa si te vor abuza in continuare psihic, ca sa depinzi de ei toata viata, iar de la certuri si injuraturi, lovituri se va ajunge in curand la violenta serioasa care iti va pune viata in pericol! Asta iti doresti? Cate stiri nu apar la tv cu femei omorate in bataie?

E foarte rau ca ai dat banii tai de alocatie acelei feme, in loc sa ii pastrezi pentru tine, sa fugi de acolo, si ca baiatul asta nu tine deloc cu tine, il doare fix unde nu rasare soarele de tine, te foloseste atat el cat si parintii.Incearca sa intelegi ca asta nu e iubire, el este inca baietelul mamii si ii place sa stea pe capul parintilor, nu e dezvoltat emotional, altfel nu te-ar fi trata atat de urat, te-ar respecta si te-ar asculta, ti-ar intelege punctul de vedere, ar cauta sa mergeti impreuna cu capul inainte sa va faceti viata voastra, departe de parinti, care presupun ca sunt niste asistati sociali, altfel nu ti-ar cere tie bani, niste adulti in toata firea, unei eleve de liceu.

Termina mai intai liceul(inca se poate, ai incredere, nu dispera), ia examenul de bacalaureat si abia apoi vei putea sa iti faci o relatie cu cineva dupa ce te angajezi si te pui pe picioare.Asta e ordinea fireasca a lucrurilor pentru ca tie sa iti fie bine, sa nu depinzi de nimeni, sa ai stabilitate financiara in primul rand.Nu te baza pe baieti cunoscuti pe internet, pentru ca uite unde ajungi.Repet, persoana potrivita va dori sa munceasca, va fi serios si te va respecta, nu te face sac de box si nici pres, nici amanet pentru propriile foloase. Sper sa iei decizia corecta pentru tine, ai grija.

| lpavel a răspuns:

Ia-ti viata in maini si nu-ti fie frica de singuratate, mai bine singura si cu o viata linistita decat in doi dar sa te razboiesti zi de zi cand cu unul cand cu altul, vei imbatrani cu zile... Tu esti singura iar ei sunt mai multi, nu ai nici o sansa sa ai o viata linistita in acea familie. Spune-i iubitului daca nu va mutati intr-o chirie unde sa fi-ti numai voi atunci il parasesti!
Iar daca simti ca nici el nu te mai iubeste atunci paraseste-l si pe el! Viata e prea scurta sa-ti pierzi timpul cu cineva care nu te iubeste, nu te apreciaza, nu e langa tine cand ai nevoie de el!
Du-te inapoi la parintii tai, chiar daca v-ati certat te vor primi inapoi daca le zici ca iti pare rau si ca ai gresit ca nu ia-i ascultat!
Esti copilul lor si chiar daca v-ati certat ei te vor iubi mereu, sa nu uiti asta niciodata, indiferent ce ti-au zis cand v-ati certat...

| Evans3110 explică (pentru lpavel):

Bună,nu mă pot întoarce la părinții mei deoarece am tată vitreg și nu m-am înțeles niciodată cu el, mai mult de asta am si plecat de acolo dar nu mă mai pot întoarce fiindcă m-ar judeca mult.
O să merg la sora mea în Germania, ea este stabilită acolo de mult timp si acolo îmi va fi mult mai bine.

| lpavel a răspuns (pentru Evans3110):

Asa sa faci! Pleaca urgent din acea familie infecta! Meriti mai mult de atat si cu timpul vei gasi pe cineva mai bun care te va iubi si te va aprecia asa cum esti!

| johnnny123 a răspuns:

Păi și te ține ostatică acolo, sau de ce nu ai plecat încă?
Cum să mai stai cu un om care te înjură, te lovește și te tratează în halul ăla? Trebuia să pleci din secunda în care te-a lovit și să depui și plângere la poliție.

| timidu89 a răspuns:

Naiva in ultimul halwinking Sa te ameninte cu moartea daca nu te duci la el? Ai renuntat si la liceu pentru un animal ca asta... La unul de pe badoo, in realitate nu se mai gaseau baieti? Bine ca esti sac de box si trage masa foloase de pe urma ta. Astia cu ce traiesc ma intreb? Lucra barbaso sau nimeni din casa? Greseala ta a fost ca ai acceptat sa te duci la el, altfel nu mai pateai nimic din ce ai relatat.

| Mihai0101 a răspuns:

Nu inteleg de ce mai stai cu el ai zis ca te-a lovit ti se pare normala situatia asta?

| norisorulpufos a răspuns:

Probabil el niciodată nu vrea să plece cu tine.
Nu mai stau să enumăr motivele.
Dar tu ar trebui să ai principii.
Cel mai bine ar fi să termini liceul.

| Răpităînnori a răspuns:

Dacă eram în locul tău nu ştiu de ce eram în stare. Nu te mai lăsa călcată în picioare, pleacă din iadul ăla. Ei te folosesc, nu le pasă de tine.

| ovidasmihai a răspuns:

Relație toxică. Intâi studiile, serviciu apoi familie

| Magistratul a răspuns:

Altul la rand daca nu te merita, e simplu. Ce mi zici tu e ca doar si a batut joc de tine...asta e daca ai fost naiva.
O iei de la capat, mai bine decat sa stai in asemenea mediu toxic.