| Nina001 a întrebat:

Bună, după cat timp îi ideal sa te muți împreună cu iubitul/iubita?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Atunci cand esti stabil emotional dar si financiar. Nu exista o reteta anume.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Intre unu si doi ani. Altfel poti regreta mai apoi. Abia dupa un an poti sa il cunosti incit sa stii daca esti compatibila cu el, daca poti face "casa" cu el, daca puteti sta impreuna fara probleme. A sta impreuna presupune multe lucruri, mult mai multe decat cand doar te vezi cu el, si e bine ca din timp sa descoperi daca se poate sta cu el. Stiu, pare totul ok la inceput, fluturasii din stomac fac sa para totul idealist, vezi totul in roz, si el e perfect pentru tine, insa realitatea poate fi cruda daca te muti prea repede cu el, pentru ca dintr-o data te vei izbi de defectele lui, de obiceiurile lui proaste, de ceea ce tie nu iti convine in locul in care locuiesti.

| Adry05 a răspuns:

Idealu ține de fiecare... dar eu aș zice după măcar un an de relație

| Ofiintă a răspuns:

Când relația voastră prinde contur, în momentul în care simtiti nevoia de a vă cunoaste mai bine pentru a trece la urmatorul nivel.
Nu ma refer la cazurile in care abia s-au cunoscut si isi pun aceasta problema.

| sierra1 a răspuns:

Idealul e doar in cărți sau in mintea unora. Ndu e o rețetă, te muți (vă mutați) când simțiți că ăla e pasul următor și firesc

| Freya1 a răspuns:

După ce o/il cunosti suficient de bine incat sa ai incredere. Daca va iubiti si simti ca indiferent de greutăți iti va fi alături e un semn bun.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Atunci când simți tu că poți să faci pasul ăsta, când consideri că ai sentimente puternice pentru acea persoană, încredere, și că te poți baza că îți este fidel.