| anonim_4396 a întrebat:

Buna imi place de un baiat dar el vrea doar aventuri cu mine pentru ca a suferit din dragoste si nu mai are ancredere an fete cum fac sa al cuceresc cu toate ca mi-a spus de la anceput ce vrea de la mine

10 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea, daca el ti-a spus de la inceput ce vrea de la tine, nici nu mai merita sa lupti sa-l cuceresti... El este un vanator, dand vina pe deceptia din dragoste. Cu atat mai mult, daca ar fi suferit din dragoste si ar fi gasit la tine ceea ce n-a gasit la cealalta fata, ar fi trebuit sa te respecte, sa nu-ti ceara ca la piata ceea ce doreste. Nu ceda... El stie ca-l placi si ca vei ceda curand... apoi vei suferi... iar el va trece la urmatoarea victima. Indiferent ce varsta ai...inima nu intreaba ce varsta avem ca sa iubim... ea doar simte fiorii dragostei... Dar fii atenta...nu confunda ceea ce-nseamna a place un baiat, cu a-l iubi. Dar foarte bine ca ne-ai cerut parerea...de aceea suntem aici.
Incearca sa mai discuti si cu mami lucruri pe care nu le intelegi sau pe care crezi ca nu le poti face singura...este singura persoana care te iubeste neconditionat si care ti-ar dori numai binele. Succes...baieti buni exista!

| monyk a răspuns:

Buna, arata-i k esti diferita, fi alaturi de el, spune-i k vrei o sansa sa ii demonstrezi k nu toate sunt la fel, bafat.

| Linda a răspuns:

Cele mai mari sanse sa te aprecieze ar fi daca i-ai spune: Multumesc de oferta (si de sinceritate) dar nu accept.

regis
| regis a răspuns:

Sau poate tocmai pentru ca nu vrea sa te raneasca ti-a spus de la inceput ca nu e disponibil deocamdata pentru o relatie serioasa.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai nu te mai lasa asa de usor... daca vede ca accepti sa ai aventuri cu el atunci tot asa va continua... dar daca vede ca te'ai saturat de chestia asta si ca nu mai vrei sa fii cu el decat daca aveti o relatie atunci poate poate o sa'si recapete brusc increderea in fetelaughing
Succes kiss

| stephie21 a răspuns:

Buna! Cati ani ai de te gandesti la aventura? Sigur esti micuta, te sfatuiesc sa nu te mai gandesti la aventuri si sa pui mana pe carte... mai ai putin si incepi scoala! Cu cine faci limba romana? Cu femeia de serviciu cred!
PS: la inceput de cuvant se scrie cu "i" .imi place, incredere, in, il, inceput...si mi-a ( dezlegat) spus!

| Gabry a răspuns:

Dar ce varsta aveti?! Daca tu nu vrei, sa nu faci prostia sa accepti! Daca tine la tine nu iti cerea din prima asa ceva!

| ramonna a răspuns:

Daca esti tanara eu zic ca este ok sa ai o aventura, ca oricum relatii serioase nu prea mai gasesti din ziua de azi... toti vor doar aventuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca trebuie sa mergi mai departe. daca tinea la tine nu iti cerea lucrul asta...chiar daca a suferit...nu iti poti bate joc de cineva.in halul asta.doar pentru ca cineva din trecut te-a facut sa suferi.trebuie sa isi dea seama ca nu toti sunt asa.si ca nu toti tradeaza si ranesc.lasa-l...baietii sunt multi in lumea asta... poate chiar mai buni decat el.nu te oprii aici...experimenteaza...iubeste...fii iubita...si ai grija sa nu suferi...pentru ca iti revii ff greu.

| Rrrretarded a răspuns:

Pentru "anceput" "anvata" sa scrii corect si poate o sa "ai" convingi pe cei de pe site sa "ati" raspunda...