| G._Petru_Cristii_2001 a întrebat:

Buna, in legătură cu întrebarea anterioară pe care vam pus-o.
A vorbit fata cu mama ei si a zis ca ma va accepta doar daca accept ceva test, cum ca o iubesc si țin la ea.
Cam la ce intrebari sa ma astept?
Duminică m-au chemat la ei la prânz.
La ce întrebări sa ma astept?

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca te intreaba despre parinti, scoala, note, ce vrei sa faci mai departe. Daca ai facut ceva prostii, ce ganduri ai cu fica lor si cel mai probabil te vor atentiona ca o sa aveti o relatie adolescentina (ca banuiesc ca esti minor) nu ceva serios...

| SkyPilot a răspuns:

Sa arati decent. Sa stii ce vrei de la viata. Sa stii sa te porti. Orice intrebare ti se pune despre fata, sa arati ca o respecti, o apreciezi si tii la ea. Nu folosi cuvinte mari, ca suna ca naiba. Nu "o iubesti" ci iti place foarte mult si te simti foarte bine cu ea. Intelegi ideea... fara exagerari, de niciun fel.
Problema este daca te intreaba despre religie. Fii moderat, iar daca esti intrebat ce alegi, spui ca mai ai de citit si de meditat.

| Dalmore a răspuns:

Glumesti

| Doja a răspuns:

In primul rand vor vedea daca stii sa mananci, sa fii politicos, si daca te integrezi in peisaj.

| MGEORGESCU a răspuns:

Clar o sa te intrebe daca esti dispus sa renunti la religia ta pentru a te converti la religia lor, avand in vedere faptul ca ai mentionat in intrebarea anterioara ca e penticostala....deci grija mare la acest aspect. In general ei mizeaza mult pe latura asta religioasa si oricum ai incerca sa abordezi subiectele tot aici se va ajunge si ulterior vor face presiuni asupra ta conditionandu-te sa adopti religia lor daca vrei sa fii cu fata lor, aici e pur alegerea ta. Dar, sfatul meu e sa te gandesti un pic inainte de a face o prostie de genul asta si eventual sa vorbesti si cu parintii tai. Succes!

| andreeabobo a răspuns:

Sa fii tu! Sa nu te lasi intimidat si sa arati ca tii la ea! Pentru parinti conteaza notele, ce vrei sa te faci, ce viitor poti tu sa ii oferi ( cu toate ca inca sunteti tineri) - ca la un interviu pentru un loc de munca laughing
Daca te intreaba chestii de religie ai grija ce spui - dar te rog daca vreodata faci o decizie fa-o cu inima. Ei pun mult aspect pe religie deci nu stiu ce sa iti zic pentru ca mie toata chestia asta cu religia mi se pare ca face lumea sa urasca inloc sa o aduca impreuna si sa o faca mai buna. Incearca sa le dai raspunsuri istete si de bun simt si sa nu te lasi influentat.
Fii manierat, la pranz foloseste corect tacamurile.
Posibil sa te mai intrebe chestii de cultura generala.
Doar fii tu si comporta-te manierat. Raspundele frumos si daca nu esti de acord cu ceva din ce te intreaba raspundele politicos.

| J33k00 a răspuns:

Fii tu insuti dar mai cizelat putin happy Lasa emotiile si arata-le ca esti un om super si de bun simt ( oamenii in varsta 40+ se topesc cand intalnesc un om de bun simt si care vorbeste frumos). Fii sincer insa doar atunci cand stii ca nu o dai in bara laughing Mult noroc xD