| NoNameJunior a întrebat:

Heii TPU! mă scuzaţi dacă vă terorizez cu întrebările mele despre animalelaughing deci,probabil cum aţi văzut şi în întrebarea anterioară,am avut doi peruşi.şi femela a zburat ieri.m-am mai calmat puţin. încerc să accept lucrurile aşa cum sunthappy aşa,şi văd că ea nu se mai întoarce.a chemat-o şi baiatul,în zadar. oricum,ea era de felul ei mai fricoasă, şi cred că de aceea a plecat.în fine, nu asta contează acum.revin de data aceasta tot cu trei întrebărilaughing :
1. băiatul văd că este destul de calm.adică,se joacă, este vesel..cu toate că partenera lui a zburat.credeţi că îl va afecta acest lucru cu timpul? sau, dacă este pui nu prea,, pune la suflet"?
2.am văzut pe diferite site-uri că dacă un papagal pleacă nu prea mai sunt şanse să se întoarcă.tocmai de-asta, mă gândeam să îi iau în vara lui Coco(masculul)o altă fetiţă care se semene cât de cât cu cea anterioară. credeţi că o va accepta? şi dacă nu, ce să fac? nu îl pot lasa singurel.
3. dacă următoare fetiţă va trebui,,îmblânzită",îmi puteţi spune vă rog mai detaliat, cum aş putea să o fac să se obişnuiască cu mine? sau, credeţi că se va lua după Coco?(el este foarte jucăuş.şi nu îi este deloc teamă de minehappy )
Fundiţa o să fie dată mai târziu.pentru că vreau să încerc mai multe metode, şi cea mai bună va primi fundă!
Mulţumesc!

5 răspunsuri:
| NoNameJunior explică:

Nu vreau să îl fraieresc.pentru că ştiu că nu este prost, şi îşi dă seama că nu este ea.intenţia mea era ca el să o iubească la fel de mult ca pe celalaltă, şi sa îi aducă puţin aminte de ea.happy

| Λl๓a a răspuns:

1. Daca se iubeau mult o sa-l cam doara...
2. Daca ii aduci una care seamana, tot nul fraieresti
3. Fata caut-o sa aiba capul mai chel(ii cresc penele, stai calma) pentru ca sunt foarte afectuoase, jucause, poti sa le dai liber in casa, stau la masa daca vrei, stau pe tine, te pupa.

| XDeiutzaX a răspuns:

1.Defapt cu timpul o sa-si dea seama ca ea a zburat si cred ca o sa puna putin la sufletsad
2.O va accecta daca ii obisnuiesti si incepi cu pasi usori(cate putin sa se vada, sa-si imparta mirosul etc. si se va obisnui dar sa nu crezi ca o sa se fraiereasca daca seamana cu celalaltbig grin
3. Dupa ce o obisnuiesti cu Coco o sa fie mai buna..atunci hranesteo din mana ta si petrecem mai mult timp cu ea.Arata-i afectiune! Sper ca te-am ajutat.

| AlexandraGabriellaLova a răspuns:

1. Daca se iubeau mult o sa-l cam doara...
2. Daca ii aduci una care seamana, tot nul fraieresti
3. Fata caut-o sa aiba capul mai chel(ii cresc penele, stai calma) pentru ca sunt foarte afectuoase, jucause, poti sa le dai liber in casa, stau la masa daca vrei, stau pe tine, te pupa.

| AnonimNeamt a răspuns:

1.Defapt cu timpul o sa-si dea seama ca ea a zburat si cred ca o sa puna putin la sufletsad
2.O va accecta daca ii obisnuiesti si incepi cu pasi usori(cate putin sa se vada, sa-si imparta mirosul etc. si se va obisnui dar sa nu crezi ca o sa se fraiereasca daca seamana cu celalaltbig grin
3. Dupa ce o obisnuiesti cu Coco o sa fie mai buna..atunci hranesteo din mana ta si petrecem mai mult timp cu ea.Arata-i afectiune! Cred ca te-am ajutat...