| Pufoshenia27 a întrebat:

Mie imi place de un baiat i-am zis asta si lui si a zis ca si el ma place. Da el daca il inreb daca vrea sa fie cu mine spune ca nu stie.am pus pe o pr a mea sa il intrebe daca vrea sa fie cu mine si o zis prietena mea sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el si el o zis ca "nu o intreb" si a iesit de pe mess, da mie imi spune ca ma place si a mai spus asta de mult ori si i`a recunoscut si prietenei mele ca ma place. nu stiu ca sa fac ca sa vrea ceva cu mine. voi ce ziceti?! Funda :X

5 răspunsuri:
| Millanteria a răspuns:

Buna!
Nu mai pune pe nimeni sa vorbeasca in locul tau! NEVER! Dupa, va crede ca esti "prostuta"(scuza-ma, te rog), trimitand pe altcineva. Nu iti zic asta asa, am patit si eu la fel. Eram mica si trimiteam pe o colega sa ii spuna acelui baiat tot felul de chestii de genu` "Zi-i ca o placi." sau "Nu-i asa ca se imbraca frumos(adica eu)?" Eh, de atunci acel baiat nu a mai vorbit cu mine, si tot de atunci zicea ca-s prostuta. Ei, acum cand am mai crescut, mi-am dat seama ca chiar am fost prostuta. Du-te tu si spune-i ce simti, cel mai simplu. Daca merge, bine, daca nu tot bine. Doar nu e sfarsitul lumii. Mai gasesti tu baieti!
Pa, pa!

| sddsdsdewre a răspuns:

Probabil vrea sa cunoasta mai multe tipe si din acelea sa o aleaga pe cea potrivita.Nu trebuie sa fie o cu o singura fata(cu tine). Scuze daca te-am suparat cu raspunsul meu.

| Oni21 a răspuns:

Pai,in primul rand,nu mai pune pe nimeni sa vorbeasca cu el in locul tau.
Noua,baietilor,ne plac fetele mai dezghetate (cel putin mie),adica sa nu stai intr-un colt si sa ii zici prietenei tale sa se duca sa vorbeasca cu el,mai ales ca nu ai de unde sa stii ce ii spune,daca si prietenei tale ii place de el poate foarte bine sa te minta.
Ma rog,incearca sa petreci mai mult timp cu el,mai vorbeste si tu cu el,nu astepta mereu sa vina el la tine,dar totusi nu ii invada viata privata ca asta nu o sa-i placa.
Apropo, fii atenta daca iti zambeste, e un semn bun.

| Lavinia_6538 a răspuns:

Nu fa prostia sa pui pe altcineva sa vorbeasca cu el in locul tau, ai avocati?
Vorbeste cu el, i-ati inima in dinti, cum se spune si spune-i ca vreti sa fiti impreuna. Daca vrea, va raspunde imediat ( afirmativ )... daca nu, e clar ca ori ii place de alta fata, ori nu este pregatit de o relatie.
Succes! :*

| Pufoshenia27 explică:

Da imi e frica ca ma respinge.sa vad ce mai raspunsuri primesc