| Bellathaa a întrebat:

Am si eu o problema, imi place un baiat. Am pus-o pe prietena mea (prietena comuna, e si prietena cu el), sa-l intrebe daca ma place. El a spus ca da, apoi peste 2 zile i-am spus prietenei acesteia sa-l intrebe daca ar fi interesat sa fim impreuna. El i-a spus prietenei mele sa nu ii poate zice ei asta. Vreau si eu niste sfaturi prin care as putea sa-l intreb chiar eu. Imi e rusine si frica intr-un fel sa i-o spun in fata. Chiar daca acum cateva luni ne-am sarutat, (lui de atunci ii place de mine) eu de abia ascum a inceput sa simt ceva, pentru ca a inceput sa ma ia in brate, sa stea numai cu mine, chiar daca prieteni nostri sunt altundeva, se uita ciudat. Si asta m-a atras la el. Dar nu stiu cum sa-i spun. Niste sfaturi? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| makeyousmile12 a răspuns:

Si eu am avut problema asta cu un baiat dar acum am trecut peste si suntem cei mai buni prieteni. Sincer eu iti sugerez sa ii spui fata in fata in baie sau undeva sa nu va auda nimeni, exact ce simti! Sa incerci sa iti imaginezi ca vorbesti cu mama sau cu tatal tau. Si eu am participat la foarte multe concursuri de la europa fm. Inainte eram si eu mai timida dar acum nici prietenii nu prea ma mai recunosc! Spune-i ca il placi si daca ar vrea sa fie ceva intre voi. Intreaba-l ce ii place lui mai mult si cunosteti-va mai bine. Dar daca aveti pareri diferite nu te schimba ca sa fiti de aceeasi parere! Trebuie sa ramai exact asa cum esti, dar daca lui nu ii convine eu zic ca se gandeste numai la el! Sper ca te-am ajutat! FUNDA?

1 răspuns:
| BlackCinnamon a răspuns:

Depinde de baiat, daca e cu bun simt, si linistit cel putin, ii poti spune chiar asta, ca esti destul de timida daaar. " sincer chiar te plac. mult". Pur si simplu nu te gandesti la ce ar putea urma, si ii spui, el asteapta asta crede'ma, probabil atat de mult incat vrea doar sa o auda. si atat.