| Victoras19207 a întrebat:

Buna nu stiu in ultimu timp sunt cam stresat am probleme si in familie si mereu ma enervez fiarte repede ce sa fac. Sa ma controlez fara medicamente

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ca să-ţi poţi controla emoţiile, trebuie mai întâi să înveţi să-ţi controlezi gândurile.Concentrează-te asupra aspectelor pozitive și cauta scuze pentru acțiunile greșite ale cuiva. De exemplu, dacă cineva îți vorbește urât, în loc sa te manii gandeste-te ca poate a reacționat asa din cauza unor probleme pe care le are.

| xByte a răspuns:

Incearca sa eviti conflictele si sa fii in lumea ta. Muzica in general te scapa cel mai usor de stres + activitati de relaxare

| bustamante a răspuns:

Putem incepe prin a vorbi. Putem gasi o solutie impreuna. Solutii se gasesc cel putin 3 pentru aceasta problema si solutii pozitive.
Te pot sfatui cam in orice priveste familie si probleme in ea. Eu nu am avut o viata usoara si acum detin un studio de inregistrari.

| Razvy12 a răspuns:

Înscriere la un sport, du-te la sală, găsește ceva care sa te descarce și să scapi chiar și pentru un timp scurt de problemele care te apasă

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

De astfel de lucruri se ocupa psihologii, cred ca stii asta. Am sa iti ofer un "preview" al terapiei mele citandu-ti motto-ul ei: "Dati-mi curajul de a schimba ceea ce pot schimba, linistea de a accepta ceea ce nu pot schimba si intelepciunea de a face diferenta intre ele". Te astept la cabinet sau online.

| CrezyyKiller a răspuns:

Gaseste un hobby sah sau trucuri care cat de cat sa ii impresionezi pe unii poate mai scapi de michiduta asta:
http://strawpoii.me/12264643

http://www.tare.ro/......-cu-un-pix

Invata trucul asta si poate scapi de stres...da nu garantez

| Flory255 a răspuns:

Încearcă să stai puțin singur în camera ta și să asculți muzică sau să te plimbi pe afară sau să faci ceva ce îți place. Asta o să îți scadă stresul și o să te simți mai bine