| user12355 a întrebat:

O sa încep prin a spune ca sunt fată. De câteva luni am realizat că simt ceva pentru prietena mea cea mai bună (e cea mai bună prietenă de pe internet). Acum o lună i-am spus ca sunt bi și chiar m-a înțeles. Aş vrea sa îi spun ce simt pentru ea dar îmi e frica ca o sa o pierd.
Dau funda la cel mai bun răspuns. Multumesc!

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Odata ce te-a inteles, se subantelege ca nu este nici gay, nici bi; altfel ori ti-ar fi spus, cu ocazia asta, ori ar fi lasat o portita si ti-ar fi spus mai tarziu ca si ea este, macar ca sa va puteti face confidente, daca nu pentru o relatie. Asa ca e straight, iar celor straight nu le place sa trezeasca sentimente unor gay; sfatul meu este sa lasi lucrurile asa.

| Balanica12 a răspuns:

Daca vrei sa-i spui incearca sa o faci cat mai subtil pentru ca e posibil sa-ti fi spus ca te intelege doar din bun simt, vezi cum reactioneaza si dupa asta vei stii cum sa abordezi situatia.E destul de complicat si incerc sa te inteleg, nu stiu care este situatia intre voi pentru ami da cu parerea, tocmai de asta iti spun sa o faci subtil si dupa sa vezi ce si cum...

| mgtow a răspuns:

Nu te destainui pentru ca e ceva iesit din comun ceea ce vrei sa faci cu ea

| Adry05 a răspuns:

Daca si ea era bi cred ca ti-ar fi zis atunci sau ti-ar fi dat de inteles ori ar fi inceput s aflirteze cu tine. Din moment ce n-a facut-o inseamna ca ea nu e, deci sa-i spui ar fi complet inutil, ai pierde-o si ai strica prietenia.

| mihai69 a răspuns:

Nu e chiar un răspuns, dar cred că te-ar ajuta să vezi serialul „Gentleman Jack". (pe HBO)

| stefan1993ful a răspuns:

Vreau să te cunosc!