| Roxandra17 a întrebat:

Eu si iubitul meu am fost impreuna 4 luni si ne-am despartit acum o luna si ceva. A fost o poveste complicata, el tot a fost plecat in vacanta si eu la fel si el a decis ca e mai bine daca ii punem capat. Ne iubeam enorm si inca il iubesc si tin la el si trebuie sa recunosc ca am suferit mult dupa despartire, simteam si simt ca nu mai gasesc un baiat ca el niciodata, ne potriveam perfect si era o relatie foarte frumoasa. Acum de abia mai vorbim si convorbirea e ciudat de normala, ca doi amici dar si un "buna ce faci?" de la el ma face fericita. Nu stiu cum as putea sa ii spun ca mi-e foarte dor de el si vreau sa ne impacam. insa mai mult mi-e frica de raspuns. Sunt convinsa ca si el ma iubeste inca dar nu imi spune nimic legat de subiectul asta. ajutati-ma va rog, cum as putea sa incep subiectul asta sau sa ii dau de inteles ca inca mai vreau sa fim un cuplu fara sa ii zic direct? multumesc :*

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ati fost impreuna, ce te impiedica sa ii spui direct ceea ce simti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta sa te intalnesti mai des cu el, asa ai atragi atentia dar daca s-a implicat in alta relatie nu cred ca mai ai ce face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu e mai frumos (cand vine vorba de cuvinte), decat un ''Te iubesc '' sau ''Imi lipsesti '' spus din toata inima. Chiar daca e direct si uneori e greu sa spui asta,sunt sigura ca, daca inca mai are sentimente pentru tine, ii va placea sa vada asta.
Indiferent de raspunsul pe care-l vei primi, vei fi linistita ca ai incercat, ca i-ai spus ce simti si ca ai vrut sa va mai dati o sansa. Speranta moare ultima! Nu lasa sa mai treaca timpul fara ca el sa stie ce simti.

Sfatul meu este sa-i cat mai repede si nu uita : indiferent de raspuns, fii satisfacuta ca, ai incercat!

| fundrive78 a răspuns:

Imi pare rau sa iti dau vesti naspa dar faptul ca nu vrei sa ii spui direct iti prelungeste agonia (boala lunga moarte sigura). Du-te si spune-i direct ce simti si ca ai vrea sa reluati relatia si vezi ce spune si asa scapi de dubii, mai tarziu sa nu cumva sa suferi mai mult si in plus daca nu o faci o sa il faci sa creada ca nu esti interesata si se cupleaza cu alta, ceea ce nu cred ca ti-ar conveni. Mai bine mai curand decat prea tarziu sa stii un raspuns, parerea mea. Bafta!

| ByBoysMb a răspuns:

Si eu i-am zis la o fata ca o iubesc... si in fata. deci du-te la el.

| LadyBird16 a răspuns:

Nu are rost sa astepti un semn. Mai bine ii spui, decat sa regreti mai tarziu ca nu ai facut-o si sa te intrebi ce s-ar fi intamplat. In cazul in care nu vrea, poti sa fii sigura de un lucru: nu te iubeste. Un om care iubeste, nu renunta. Nu iti face griji, sentimentul asta il are fiecare dintre noi cand iubim "nu mai gasesc ca el". Asa este, nu mai gasesti ca el, gasesti ceva mai bun... cateodata e mai bine sa te detasezi si sa iei lucrurile astea ca experienta de viata. Fa ceea ce iti spune inima!

| xTeodoraa a răspuns:

Daca esti sigura ca te iubeste, curaj! Spune-i ca decizia lui te doare, si chiar crezi in relatia voastra. roaga-l sa accepte (bineinteles sa nu se simta obligat) si lasati lucrurile sa vina de la sine :3. ai putea eventual sa ii spui cuvinte dragute ca si : Mi-a fost dor de tine, cel mai bine ma simt in bratele tale :3. asta daca crezi ca va aprecia big grin. Pe scurt, spune-i-o in fata, nu mai pierde vremea, poate ii vor trece sentimentele.