| Debbiee a întrebat:

Prietena mea cea mai bună mi-a spus de curând că are păduchi de vreo câteva luni şi încă n-o spus nimănui, nici măcar părinţilor. I-am spus să se ducă să le spună alor ei, dar nu vrea, spune că-i este ruşine şi frică deoarece are prea mulţi lindeni pe păr şi nu vrea să se tundă straight face
Ce sfaturi aveţi pentru ea? nu ştiu ce să-i mai spun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
sa se dea cu gaz pe par cu un tampon de vata si sa stea acoperita cam o ora, apoi sa cumpere un pieptene de os si sa dea cu el, dar trebuie si ajutorul celor din jur, sa fie ajutata sa ii indepatati acele oua.
O zi frumoasa sa ai si un an nou fericit!
La multi anihappy

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Las-o incolo de rusine, nu poate sta asa. Trebuie sa se duca sa cumpere un sampon special ceva si sa faca o deparazitare. O sa umple toata casa de paduchii in ritmul asta.

| Azµre a răspuns:

Prea târziu să mai facă ceva. Rasă la 0!
PS: Deparazitată toată FAMILIA!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Du-te la dermatolog si la frizer cu ea.

| xXdoareuXx a răspuns:

Ar trebui sa le zica. Ai grija sa nu ai si tu.

| nico097 a răspuns:

Da nu trebuie sa se tunda exista sampone speciale pentru lindine si sa se pieptene cu piepten dees de os, si sa faca rost de gaz.Probabil a luat de la cineva da sa le spuna parintilor ca isi face rani in cap.Multa sanatate.

| motherfuckerstyle a răspuns:

Carantina!
Tu esti prietena ei cea mai buna cum de nu ai observat vietatile care traiesc in capul prietenei tale? te sfatuiesc ca in momentul asta sa te duci la baie sa te controlezi, iar dupa aceea poarta o dicutie cu ea in care sa-i amintesti ca poate sa ramana cheala daca nu face ceva acum.
Nu stiu de ce dar simt nevoia sa ma controlez si eu rolling on the floor

| KRIIIX a răspuns:

Deparazitare! Iar dupa ce v-a scapa de problema ei, daca veti mai fi prietene. Adui aminte de igiena ei, e foarte importanta! Sanatate laughing)

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup