| anonim_4396 a întrebat:

Am descoperit ca soțul meu ma înșală, nu pot sa renunt la el asa ca l-am iertat. Mi-a dat de inteles ca s-a linistit acum dupa discuțiile noastre. Credeți ca mai revine la "vechile obiceiuri" si daca da, dupa cat timp credeti ca ii revine dorul de aventura? Se întoarce la ultima amanta daca a avut o relatie de lunga durata cu aceasta? (Pentru ca am aflat ) sau cauta o alta? Multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| HazelEyes77 a răspuns:

Draga mea odata ce l-ai iertat se presupune ca ai trecut peste faza cu inselatul si ai ales sa-i mai dai o sansa. Daca te torturezi zilnic cu paranoia si suspiciunea ca e o problema doar de timp pana va calca stramb din nou atunci mariajul nu va rezista prea mult. Noi nu-l cunoastem pe sotul tau ca sa ne pronuntam daca va mai calca pe bec sau cat rezista pana sa se intoarca la amanta sau sa-si caute alta. Iti dai seama ca exista si aceasta posibilitate-cred ca ti-ai asumat acest risc cand ai decis sa stergi cu buretele tot-dar acum n-o sa stai cu ochii pe el 24 din 24 ca un detectiv care cauta indicii. Ramane de vazut daca se va intampla asa sau nu. Intre timp incearca sa focusezi atentia si energia spre alte lucruri mult mai importante, sa te bucuri de prezent. Nu lasa suspiciunile si neincrederea sa puna stapanire pe tine.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca o sa te insele iar. Mai exista si oameni care realizeaza ce fac, regreta si renunta da nu avem de unde sa stim daca e unul din cazurile alea

| OldSoul a răspuns:

Nu cred ca avem un Nostradamus pe aici sa-ti raspunda la aceste intrebari.

Insa, asteapta-te sa clacheze din nou.
Daca a scapat ieftin prima data, va fi tentat sa o faca si a-2-a oara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta numai el stie

| aimullah123 a răspuns:

Asta e o alta intrebare la care nu putem sa raspundem noi oamenii care nu suntem specializati in asa ceva. Un singur sfat gresit din partea noastra daca il iei de bun va poate strica casnicia. Asa ca trebuie sa ii ceri un sfat unei persoane care chiar se pricepe. Ghici cine-i?! Te-ai prins, un psiholog.

| Romanul86 a răspuns:

E genul care stă acasă dar câteodă sare gardul. Nu cred că o să plece cu vreo amantă dacă era pleca acum făcea crize și te lăsa. Ce să faci! Dă-i și tu motive de suspiciuni să se chinuie să te cucerească.

| LupuMia a răspuns:

Eu iti spus strict din punctul meu de vedere, a facut odata mai face si a doua oara, crede ma, am facut si eu ca tine cu fostul meu sot si a tot facut asta de multe ori pana am pus punct. Daca te iubea de ce te a inselat mai ales daca au avut si o relatie lunga? Dupa ce mi-a facut sotul meu de cateva ori am inceput si eu sa tot vorbesc cu un fost iubit din liceu (prima mea dragoste si eu prima lui dragoste) si dupa atatia ani omul ala m-a asteptat si cand sotul meu a aflat am rupt legatura cu el si am continuat cu sotul dar ma gandeam la el ne cautam dupa cativa ani pe ascuns si tot asa. Linisteste te si ia o de la capat.