| DisaDenisaSvet a întrebat:

Buna seara.
Am si eu nevoie de un sfat de la voi, până ajung la medic sa ma conving.Sunt casatorita si pentru prima dată sotul si-a dat drumul in mine, problema e ca si ciclul a întârziat 4 zile (dar repet este prima data cand face ejacularea in mine). Intrebarea mea este:ar putea influența întârzierea ciclului sa raman însărcinată? Mai o problema este ca perioada fertilă nu este acum. Multumesc

3 răspunsuri:
| UserNormal a răspuns:

Esti insarcinata. Oare ce crezi ca au facut spermatozoizii sotului tau?

| sofisis a răspuns:

Nu stiu de ce tot repeti ca e prima oara. E irelevant. Plus de asta, daca in ultimul an nu ai avut menstruatie regulate, nu ai cum sa garantezi 100% ca esti sau nu in perioada fertila. Fa un test de sarcina. Eu cred ca esti gravida daca nu ti-a venit si nici nu ai vreun simptiom ca urmeaza sa iti vina in urmatoarele zile

| Monyyyyy a răspuns:

In numele Domnului exista prezervative și anticoncepționale.Ce e cu voi?