| 401121301 a întrebat:

De cateva zile am cunoscut un baiat pe chat si am vb cu el si a propus sa ne intalnim si eu nu am zis nimica deoarece nu m am mai intalnit cu niciun baiat pana acum (17 ani) si nu am mai avut nici o relatie pana acum.
Cum sa procedez?
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este laudabil ca nu ai avut relatii de acest gen pina acum, genul acesta de propuneri pentru intalniri de pe mess poate fi foarte periculos deoarece nu sti cine este in cealalta parte a monitorului si ce ganduri are si nici cati ani are, l-ai vazut la web? in cazul in care vrei sa mergi cere-i individului sa-ti arate cartea de indentitate la web si inregistreaza-i datele personale, daca vezi ca obiecteaza te retragi si-i dai ignore imediat. Sa fi cu mare bagare de seama si la cei de linga tine (prieteni ) deoarece lumea a devenit foarte parsiva.

8 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Poi daca crezi ca va puteti intelege poti accepta o intalnire, macar vezi ce fel de persoana e! daca iti va placea de el in continuare, cine stie! eu zic ca merita sa incerci doar daca si tu vrei sa-l cunosti si daca ti s-a parut baiat serios din ce ati vorbit pana acum! bafta!

| VadTot a răspuns:

SCuza ma ca te intreb dar.el e primul baiat care ti cere sa te intalnesti>>? ma refer aici pe net.nu ti sa mai intamplat niciodata>? Eu nu ti recomand sa te duci ..nu doar ca cine stie peste cine vei da ..si una peste alta din cauza ca esti lipsita de astfel de experiente sunt sanse mari sa dai de probleme! Adica ai vb cu el cate va zile iti propune sa te intalnesti cu el si tu gata accepti? Ce crezi ca va crede? iti zic eu ce va crede ..ca esti o usuratica.sunt ferm convins ca nu esti asa. De Aceea te sfatuiesc sa ai mare grija!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Mai bine nu deoarece cine stie ce te asteapta!
O zi buna!

| valentino52 a răspuns:

Stai cuminte acasa si fa-ti prieteni in "real life" nu pe internet. Ori e vreun obsedat cu intentii rele ori vei fi dezamagita ca baiatului nu o sa-i placa de tine. Altfel ai fi avut zeci de ocazii in care ai fi fost invitata de diferiti baieti pe care chiar ii cunosti la o intalnire.

Răspuns utilizator avertizat
| gazaru a răspuns:

Eu zic sa nu te intalnesti cu el ca poate fi periculos cine stie pe chat e una si adevarat e alta mai bine sa-ti gasesti un prieten de pe la tine din zona si sa stii ca e baiat de treaba decat altii care par de treaba si sunt niste golani.Eu sunt din Bucuresti daca vrei sa vb id meu de mess e alex_gazaru2012 am 15 ani

| omik a răspuns:

Asta depinde de tine.Eu zic ca nu e mare lucru sa te intalnesti cu el.Doar il stiilaughing...mda...glumesc cum dracu sa te vezi cu unu pe care nici nu il stii. Da' ma rog vb pe chat nu e o optiune. Mai bine stai acasa si te uiti la TV in loc sa mergi sa te vezi cu nu stiu ce tip iar apoi sa ti-o bage unde nici nu crezi(ma refer la faptul ca poate sa te violeze). Stai acasa ca stai binewinking

| Amana a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea mi se pare mult prea devreme sa te intalnesti cu un baiat pe care-l stii de cateva zile, si, mai grav, de pe chat. Inca ai doar 17 ani, si este periculos, nu poti stii ce fel de om este. Parerea mea este sa mai astepti, sa incerci sa-ti dai seama de el ca persoana. In orice caz, daca nu te poti abtine si vrei neaparat sa-l cunosti, eu te-as sfatui sa fie intr-un loc cu destula lume, sa nu te prinda seara, si sa nu te urci in nici o masina. Ai grija de tine si nu face vreo prostie de dragul de a avea un prieten, mai ales ca ar fi si primul. Sa stii ca este un timp pentru toate, nu dispera!