| croissant a întrebat:

Bună seara, mergând la medici am constatat că am probleme cu auzul și este necesar purtarea aparatului auditiv. Iubitul meu este perfect normal, nu are nicio problemă iar familia lui la fel. Nu as vrea ca el sa fie nevoit sa stea cu cineva care are o problemă de auz, să stea cu cineva care ar trebui sa poarte un aparat auditiv! Mă simt complexata de chestia asta... Ce mă sfătuiți să fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te simți prost și complexata,pe alții nu ii deranjează,un băiat deștept nu o sa bage așa ceva în seamă niciodată,nu e un handicap,doar că așa îl vezi tu, fiindcă acest lucru îți creează mult disconfort, și stări anxioase-depresive, dar asta durează până te obișnuiești cu aceasta probleme, ulterior nici nu o sa ii acorzi atenție.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Decizia este a ta si numai a ta!
Cu un om nu stai fiindca nu auzi bine sau ca porti ochelari sau aparat auditiv ci pentru ca-l iubesti si te iubeste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El nu va fi nevoit, dacă acceptă aceasta.

| Hammurabi a răspuns:

Exagerezi de parcă ai avea ambele picioare lipsă.
Dacă ai fi avut probleme cu vederea și purtai ochelari, nu era acelaș lucru?
Sau și atunci te-ai fi ascuns într-o peșteră ca să nu te mai vadă nimeni?
Lasă prostiile și bucură-te de viața pe care o ai și nu mai fă din țânțar, armăsar.

| Daz01 a răspuns:

Te sfătuiesc să nu-ți mai faci griji suplimentare referitoare la problema ta. Nu ai spus nicăieri că el are o problemă cu asta pentru că bănuiesc că nici nu are. Și dacă porți aparat auditiv ce? Asta nu este o problemă pentru care cineva trebuie îndepărtat sau marginalizat, mai ales de familie. Succes.

| Endy22 a răspuns:

Sa mergi inainte. Mai sunt barbati pentru care problema ta nu este un impediment si te poate iubi fara probleme. Discutati despre asta impreuna si luati decizii de asemenea impreuna.