| Mariuss29 a întrebat:

Buna seara TPU.
Am o relație cu o fată de aproape 6 luni. E totul ok. Doar ca mai sunt mici certuri. Eu prea pretențios. Ea nu ma intelege si tot asa.
As vrea sa ma ajuta puțin. As vrea sa o fac puțin geloasă. Sa o fac puțin sa se teama ca m-ar putea pierde. Sa o apropii mai mult de mine. Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| Andra9pk a răspuns:

Sa stii ca treaba cu "vreau sa o fac geloasa" nu tine la toate tipurile de fete.
Eu de exp daca mi-ar fi facut iubitul asa ceva i-as fi zis "Pa".
Sunt urmatoarele variante:
1. Sa reusesti sa o faci geloasa si sa realizeze ca te poate pierde, desi uneori ceea ce crezi ca ai "pierdut" poate n-a fost niciodata "al tau" pe bune.
2. Poate o faci geloasa dar nu ii va mai pasa
3. Nu va fi nici geloasa si nici nu se va apropia de tine
4. S-ar ajunge la cearta sau eventual despartire.
Tu ai fi pregatit pentru oricare dintre variantele astea?
Apropi-o altfel de tine. Discutati matur in primul rand. Ce va convine si ce nu unul la celalalt. Spune-i ce vrei de la ea, fa-o sa inteleaga cum te simti, ca ea sa poata lua masuri.
Tu de ce esti asa pretentios? Ca nu specifici la ce faci referire.

| AnastasiaK a răspuns:

Sfatul meu e sa te desparti de ea si sa lasi fata sa-si gaseasca ceva mai bun, iar tu sa stai singur pana te maturizezi happy

| shu7e a răspuns:

E cea mai proasta idee care ai putut sa o ai. Daca in felul acesta vrei sa stea langa tine nu e tocmai sanatos pentru tine

| Freya1 a răspuns:

Păi dane exemple de pretenții.
Nu cred ca vrei sa faci pe cineva gelos dinadins si mai ales o femeie, se poate răzbuna urat.